امروز: یکشنبه 31 تیر 1397 برابر با 22 جولای 2018

آخرین خبرها

  • تولیت آستان قدس در دیدار شهردار مشهد :
درحریم حرم مطهر رضوی روند ساخت و ساز ها باید اصلاح شود

  • یکشنبه, 09 مهر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
سید ابراهیم رئیسی سید ابراهیم رئیسی mashhadomran.ir

تجربیات مدیریتی شهردار جدید سرمایه ای برای ارائه خدمات بهتر به زائران و مجاوران است
شهردار مشهد مقدس پنج شنبه گذشته با حضور در حرم مطهر رضوی با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت‎وگو کرد.

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از آستان نیوز حجت الاسلام والمسلمین "سید ابراهیم رئیسی" در این دیدار تاکید کرد: گره گشایی از مشکلات زائران و مجاوران و تسهیل امر زیارت باید در اولویت اقدامات شهردار جدید مشهد باشد. وی افزود : آستان قدس رضوی آمادگی همکاری با هر اقدامی که برای تسهیل امر زیارت و خدمت رسانی به زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا(ع) انجام شود را دارد. تولیت آستان قدس رضوی همچنین اضافه کرد: روند ساخت و سازها در حریم حرم مطهر رضوی باید اصلاح شود به گونه ای که بافت پیرامون حرم بیانگر هویت دینی ما باشد و از معماری‌ها و جلوه‌های بصری غیر متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی که باعث تغییر هویت بصری مشهد می‌شود، جلوگیری شود. وی ضمن ارج نهادن به تلاش‌ها و خدمات شهردار سابق و شورای چهارم شهر مشهد، اظهار کرد: تلاش‌هایی در گذشته با هدف تسهیل امر زیارت صورت گرفته که باید برای تکمیل این خدمات اقدام شود. حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در ادامه با آرزوی موفقیت برای مدیریت شهری تصریح کرد: تجربیات مدیریتی شهردار جدید سرمایه‌ای برای ارائه خدمات بهتر به زائران و مجاوران امام هشتم(ع) است که باید این فرصت را مغتنم بشمارند و از آن نهایت استفاده را بکنند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: در کنار مضجع منور حضرت رضا(ع) موفقیت جنابعالی و همکاران شما را از خداوند متعال خواستارم. شهردار مشهد همچنین همزمان با شب تاسوعای حسینی با حضور در بیت آیت ا... حاج سید جعفر سیدان از استادان حوزه علمیه خراسان با وی دیدار وگفت وگو کرد.
احیای توس و بناهای تاریخی اطراف حرم، از اولویت های شهرداری
شهردار مشهد همچنین در نشست صمیمانه با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ضمن حمایت از ایجاد زیرساخت های فرهنگی مشهد گفت: توسعه فرهنگی شهر مشهد نیازمند احداث زیر ساخت های فرهنگی و هنری است. به گزارش دفتر ارتباطات رسانه ای پایتخت فرهنگی جهان اسلام، قاسم تقی زاده خامسی با بیان این که مشهد به اندازه ظرفیت هایی که دارد توسعه پیدا نکرده است و شهر فقیری به حساب می آید اظهارکرد: بر همین اساس شهرداری آمادگی دارد هر جا طرح مناسبی ارائه شود، از احداث زیر ساخت های فرهنگی از جمله سالن های تئاتر، سینما، فروشگاه های بزرگ کتاب و... حمایت کند. وی تصریح کرد: شهرداری به دنبال کسب درآمد از حوزه فرهنگ نیست. اگر هزاران پل، پارک و ... ساخته شود ولی حال و کیفیت زندگی مردم خوب نباشد مردم لذت نمی برند،چراکه مردم با کار فرهنگی حالشان خوب می شود. شهردار مشهد اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به عنوان دستگاه متولی حوزه فرهنگ که با هنرمندان همراهی دارد، می تواند در توسعه هنر نقش اصلی را ایفا کند. وی با اشاره به این که بدون توجه به فرهنگ و اصحاب فرهنگ و هنر، کار فرهنگی شدنی نیست گفت: امیدواریم بتوانیم در این مدت با همکاری و همراهی دستگاه های مربوط، کارهای ماندگاری در مشهد انجام دهیم. تقی زاده خامسی احیای منطقه تاریخی توس و بناهای تاریخی اطراف حرم را یکی از اولویت های شهرداری دانست و افزود: میزان ماندگاری زائر در مشهد 5/2روز است که بی تردید فعالیت های فرهنگی می تواند این ماندگاری را در مشهد افزایش دهد، ما هم معتقدیم مشهد شهر امام رضا(ع) است اما کار فرهنگی منافاتی با این حریم ندارد. وی با اشاره به فعالیت های مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام تصریح کرد: باید از برند پایتخت فرهنگی جهان اسلام استفاده کرد، شهرداری این آمادگی را دارد که در فرصت باقی مانده ٢٠١٧ و بعد از آن به این حوزه ورود جدی داشته باشد و ظرفیت های شهرداری را در این مهم به کار گیرد . باید به سمتی پیش رفت که مردم احساس کنند شهروند پایتخت فرهنگی جهان اسلام هستند و این تغییر در نگاه و زندگی مردم محسوس باشد.
جامعه فرهنگی هنری می تواند بازوی اجرایی شهرداری باشد
در ادامه این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی از برنامه های پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: جامعه فرهنگی هنری می تواند بال ها و بازوهای اجرایی شهرداری در حوزه فرهنگ و هنر باشد و در طراحی، تصمیم سازی و اجرا نقش آفرینی کند. «سید سعید سرابی» توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر را از دیگر مطالبات جامعه فرهنگی دانست و افزود: اگر اجرای برنامه های فرهنگی هنری به انجمن ها و هنرمندان سپرده شود هم کیفیت کار فرهنگی بالا می رود هم به اقتصاد فرهنگ و هنر توجه می شود. سرابی همدلی و همراهی شهرداری با اصحاب فرهنگ و هنر را از عوامل ایجاد توسعه فرهنگی شهر مشهد دانست و اظهار امیدواری کرد در سایه این همراهی اتفاقات ماندگار و خوبی در مشهد رقم بخورد. وی درباره رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام و فرصت باقی مانده از سال ٢٠١٧ پیشنهاد داد برای استفاده از ظرفیت های متقابل و حذف موازی کاری، دبیرخانه ٢٠١٧ در اداره کل ارشاد و شهرداری مشهد ادغام شود. همچنین نشان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به شهردار مشهد اهدا شد.

پایان خبر/*

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2383

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید