امروز: پنج شنبه 29 شهریور 1397 برابر با 20 سبتامبر 2018

  • شهردار مشهد:
منطقه سپاد پاسخگوی بخشی از نیاز شهر است

  • چهارشنبه, 19 مهر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
دکتر جعفر حصاری نژاد دکتر جعفر حصاری نژاد mashhadomran.ir

شهردار مشهد طی نشستی با مدیرعامل منطقه تجاری گردشگری سپاد گفت: منطقه سپاد پاسخگوی بخشی از نیاز شهر است و می تواند خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از روابط عمومی سپاد؛ قاسم تقی زاده خامسی با بیان این که منطقه تجاری گردشگری سپاد با اولویت بندی مناسب و استفاده از ایده های کارآمد می تواند توسعه بیشتری یابد افزود: بررسی علمی و کارشناسی راهکار اصلی توسعه ارائه خدمات به شهروندان است.
وی در پایان با اعلام آمادگی شهرداری در همکاری لازم با سپاد، تصریح کرد: راهکارهای توسعه ظرفیت های گردشگری منطقه سپاد باید اولویت بندی شود و در این راستا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه سپاد باید به کار گرفته شوند و در صورت نیاز می توانند با مراجعه به شهرداری به بیان ایده ها و مشکلات خود بپردازند.
دکتر جعفر حصاری نژاد مدیرعامل شرکت سپاد نیز در ابتدای این نشست صمیمی با عرض تبریک به قاسم تقی زاده خامسی شهردارمشهد و ابراز خرسندی از انتصاب فردی که دارای حسن شهرت، مردم شناس و سابقه ارائه خدمات ارزنده به مردم است، گفت: سپاد به عنوان یک مجموعه غیرانتفاعی همواره در خدمت مدیریت شهری و فعالیت های آن در راستای آبادانی شهر بوده است.
وی افزود: با گذشت سی سال، سپاد تجربه و خدمات ارزنده ای را در کنترل و آبادانی حاشیه شهر با ایجاد منطقه تجاری گردشگری سپاد کسب کرده است که می تواند در بخش های دیگری از شهر آن را با همکاری شهرداری و در راستای خدمت به شهر و شهروندان اجرایی نماید.
دکتر حصاری نژاد با بیان اینکه سپاد بواسطه فعالیت های تخصصی خود قابلیت پرورش و معرفی مدیران اجرایی توانمند و با تجربه را دارد، گفت: این مجموعه آماده همکاری با شهردار محترم در اجرا و ساماندهی بخش های مخلتف شهر است و به واسطه مدیران توانمند و با تجربه خود می تواند در کاهش هزینه های شهرداری نقش اساسی داشته باشد.
وی همچنین بر لزوم توجه شهرداری به منطقه سپاد به عنوان یک منطقه گردشگری ویژه تاکید کرد و اظهار داشت: تخصیص منابع لازم به این منطقه از طریق درآمدهای خود منطقه راهکاری برای آبادانی حاشیه شهر خواهد بود که لازمه آن توجه و برنامه ریزی بیشتر است.
مدیرعامل سپاد معضل ترافیک را سد راه رونق بیشتر این منطقه برشمرد و تشریح کرد: طرح بازگشایی ابوطالب شمالی به جنوبی و بلوار خیام به اراضی نوید دو راهکار اساسی در حل مشکل ترافیک منطقه سپاد است که این شرکت برای رفع این مشکل گام های زیادی را در تملک، آماده سازی و بازگشایی این دو محور انجام داده است.
وی افزود: پیشنهادهایی در خصوص احداث یک اتصال فرعی از نزدیک ترین ایستگاه مترو به منطقه سپاد مطرح شده است که در حال بررسی است و می تواند گره ترافیکی ورودی به این منطقه را باز کند و خدمتی بزرگ به زائران و مجاوران حضرت رضا علیه السلام باشد.
مدیرعامل سپاد احداث پارک های موضوعی را از دیگر راه کارهای ارائه خدمات مطلوب به زائران و شهروندان مشهد برشمرد و تصریح کرد: احیای فضای سبز و خارج کردن منطقه سپاد از محیطی صلب و فاقد فضای سبز مناسب می تواند خدمتی بزرگ به هزاران زائر و مجاوری باشد که روزانه به این منطقه پای می گذارند.
دکتر حصاری نژاد همچنین با تاکید بر پتانسل های سپاد در اجرای پروژه های مشترک با شهرداری، افزود: اجرای پروژه های فضای سبز، مدیریت تبلیغات شهری، ایجاد میادین مورد نیاز شهروندان و ساماندهی منطقه اسماعیل آباد از جمله مواردی است می تواند در دستور کار مشترک شهرداری و سپاد قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، سپاد را مجموعه ای با دست آوردهای پایدار و بلندمدت برای مردم شهر و سرمایه گذاران برشمرد و گفت: جذب سرمایه گذار با هدف تکریم زائران به عنوان رکن اصلی صنعت گردشگری مشهد امکان پذیر است که تا کنون در منطقه سپاد با مطالعات دقیق این امر صورت پذیرفته است.
مدیرعامل شرکت سپاد خراسان در پایان با ارائه پیشنهادی در خصوص راه اندازی کارگروه سرمایه گذاری با مشارکت فعالان اقتصادی شهر از شهردار مشهد دعوت نمود تا از منطقه تجاری گردشگری سپاد بازدید به عمل آورند و نظیر این کارگروه را منطقه سپاد مشاهده نمایند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2396

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید