امروز: سه شنبه 24 مهر 1397 برابر با 16 اکتبر 2018

آخرین خبرها

  • نماینده شرکت توسعه زیربنای حمل ونقل مطرح کرد:
پروژه ریلی مشهد -گرگان به 44 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

  • چهارشنبه, 08 آذر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
پروژه ریلی مشهد -گرگان به 44 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد mashhadomran.ir

نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ ونقل کشور گفت: براساس برآوردهای انجام شده، اجرای پروژه ریلی مشهد- بجنورد- گرگان به 44 هزار و 240 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از ایرنا،علیرضا هنرور با بیان این که اجرای هر کیلومتر از این خط ریلی به طور میانگین 82 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، افزود: در طول این مسیر 540 کیلومتری، باید 27 ایستگاه ایجاد شود که 11 ایستگاه در خراسان شمالی است.
وی با اشاره به این که در طرح جدید مطالعات، اجرای طول این خط ریلی از 650 کیلومتر به 540 کیلومتر کاهش یافته است، گفت: پروژه در چهار قطعه اجرایی می شود که 232 کیلومتر در خراسان شمالی است.
هنرور اظهار کرد: برای شتاب دادن به اجرای این پروژه ریلی، پیشنهاد منفک شدن قطعه شیروان - بجنورد از این طرح مطرح شد تا این قطعه درقالب طرح خط ریلی جوین- اسفراین- بجنورد، اجرایی شود و بتوان از اعتبارات صندوق توسعه ملی استفاده کرد.
وی با اشاره به انجام پروژه های مطالعاتی در این استان گفت: مطالعه اجرای پروژه ریلی خط اسفراین - بجنورد به طول 102 کیلومتر در دست انجام است و علاوه بر آن، پروژه مطالعاتی خط ریلی گرگان - بجنورد- مشهد به طول 233 کیلومتر از دیگر پروژه های مطالعاتی در حال تکمیل است.

پایان خبر/*

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2448

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید