امروز: سه شنبه 20 آذر 1397 برابر با 11 دسامبر 2018

  • با حضور معاون اول رئیس جمهور در استان صورت گرفت
بهره برداری از 22 هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی

  • پنج شنبه, 07 دی 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بهره برداری از 22 هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی mashhadomran.ir

معاون اول رئیس جمهور روز گذشته ، برای بهره برداری از 22 هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی در خراسان رضوی وارد مشهد شد.

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از خراسان رضوی، معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به مشهد مقدس در جمع خبرنگاران گفت: نبض مسائل اقتصادی کشور در خراسان رضوی می تپد و این استان یکی از مراکز بسیار مهم و اساسی کشور است.
اسحاق جهانگیری با بیان این مطلب افزود: این استان از یک سو پایتخت معنوی کشور است و از طرفی از نظر اقتصادی با توجه به همسایگی با دو کشور افغانستان و ترکمنستان و حساسیت های مربوط جایگاهی ملی و فراملی دارد و از بُعد صنعتی یکی از مراکز مهم کشور و دارای صنایع معدنی ارزشمند و بخش خصوصی بسیار توانمندی است. معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سفر دو روزه خود به خراسان رضوی و برنامه‌های مربوط، خاطر نشان کرد: در این سفر طرح‌هایی با رویکرد محرومیت زدایی به بهره برداری می رسدکه از اولویت های دولت یازدهم بوده است و در دولت دوازدهم هم ادامه می یابد .
جهانگیری افزود: بر اساس تصمیمی که در دولت یازدهم مبنی بر برخورداری تمامی روستاهای کشور از نعمت گاز، گرفته شد؛ امروز در دولت دوازدهم، در این استان پروژه هایی به عنوان نمونه به بهره برداری می رسد که در جهت تحقق این هدف و گازرسانی 100 درصدی به روستاهاست. وی ادامه داد: از دیگر مباحثی که رئیس جمهوری نیز بر آن تاکید دارد، مقاوم سازی بافت های فرسوده شهرها به ویژه مناطق روستایی است که طرح هایی هم در این حوزه افتتاح خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین اظهار کرد: هم اکنون صنایع معدنی سنگان خواف، با سرمایه گذاری بیش از 11 هزار میلیارد تومان در حال اجراست که بخشی از آن، در این سفر به بهره برداری می رسد که خود از جمله نتایج اقدامات ارزشمند دولت و هماهنگی و همراهی و استفاده از ظرفیت بخش های مختلف است. وی با تاکید بر این که امروز اقتصاد کشور بر روی ریل صحیح قرار گرفته و در حال حرکت پیش رونده است، تصریح کرد : شاید در برخی موارد، فشارهایی به مردم وارد شود اما ابزارهای مختلفی برای کنترل، کاهش و نظارت بر آن ها داریم که با جدیت دنبال می کنیم .
جهانگیری تاکید کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که با سیاست هایی که اتخاذ کرده ایم، به گونه ای حرکت کنیم که این فشارها به حداقل برسد؛ کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم دچار نوسان قیمت نباشد و بر اساس وعده های داده شده تورم یک رقمی باقی بماند.
وی در اولین برنامه سفر خود در روستاهای «صالح خانی» و«قلعه براشت» از توابع بخش رضویه مشهد و فریمان، حضور پیدا کرد و یک هزار و 738 واحد مسکونی نوساز و چند طرح هادی روستاهای زلزله زده این استان را افتتاح کرد.
جهانگیری در این روستا گفت : زلزله هایی که به تازگی در تهران رخ داده اخطاری جدی به همه ما بود، از این حیث باید موضوع استحکام بخشی ساختمان ها را جدی بگیریم.در این زمینه خوشبختانه کار خوبی در روستاها شروع شده و طی آن از شش میلیون واحد روستایی، تاکنون حدود دو میلیون واحد بازسازی و استحکام بخشی شده است .
تجربه بازسازی روستاهای خراسان رضوی نشان داد می توان در یک مقطع زمانی کوتاه یعنی کمتر از یک سال، تمام مراحل بازسازی را به اتمام رساند و تحویل مردم داد به طوری که کار به زمستان هم نرسد. وی با اشاره به کمک ها و هدایای مقام معظم رهبری و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برای بازسازی خانه های حادثه دیده، در خصوص وضعیت اشتغال روستاییان نیز افزود: باید برای ایجاد اشتغال در روستاها راهکاری پیدا کرد، من با مردم این روستا که صحبت می کردم متوجه شدم کار مناسبی ندارند، ما منابع خوبی برای اشتغال زایی در روستا تامین کرده ایم ومن از جوانان تحصیل کرده این روستاها خواهش می کنم خودشان را دست کم نگیرند و بانی ایجاد حرفه ای شوند تا هم برای خودشان اشتغال زایی شود و هم چند نفر دیگر را مشغول کند. من امیدوارم سال آینده که به مشهد آمدم، استاندار بگوید جوانان صالح آباد به روستای خودشان برگشته و مشغول کار شده اند. موسوی نیا رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی دراین باره گفت: برای ساخت واحدهای نوساز مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده خراسان رضوی 600 میلیارد ریال هزینه شده است.
افتتاح طرح گازرسانی به 180 روستای خراسان رضوی
همچنین طرح های گازرسانی به 180 روستای خراسان رضوی، عصر چهارشنبه در آیینی با حضور معاون اول رئیس جمهوری، در روستای 'نصرآباد' از توابع بخش رضویه مشهد آغاز شد. در آیین افتتاح این طرح ها که به صورت ویدئوکنفرانس توسط اسحاق جهانگیری صورت گرفت، عملیات اجرایی گازرسانی به 147 روستای دیگر خراسان رضوی آغاز شد. مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این خصوص گفت: برای اجرای طرح های گازرسانی به 180 روستای خراسان رضوی پنج هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
حمیدرضا عراقی زاده این طرح را از بزرگ‌ترین طرح‌های گازرسانی در کشور خواند و افزود: با بهره برداری از این طرح، ساکنان این روستاها در شهرستان‌های سبزوار، جغتای، تربت‌ حیدریه، کاشمر و بخش رضویه مشهد از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند. استاندار خراسان رضوی نیز در حاشیه این برنامه از بهره برداری 22 هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی در سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهور به استان خبر داد.
علی رضا رشیدیان افزود: طی این سفر یک هزار و 690 واحد مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده چهار شهرستان با 570 میلیارد ریال هزینه بهره برداری می شود. وی تصریح کرد: همچنین 12 پروژه گازرسانی شامل گازرسانی به شهر همت آباد و 180 روستای دیگر استان در شهرستان های فیروزه، قوچان، تربت جام، زاوه، باخرز، گناباد ، مشهد، چناران، داورزن، نیشابور و مه ولات آغاز می شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان این که کل اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها حدود یک هزار و 300 میلیارد ریال است؛ افزود: علاوه بر این، عملیات اجرایی خط انتقال گاز تربت حیدریه – کاشمر و 147 روستای دیگر در مناطق مختلف استان نیز با رقم اعتباری یک هزار و 56 میلیارد ریال طی این سفر آغاز می شود.
رشیدیان خاطر نشان کرد: پروژه های سنگان خواف هم با اعتبار 110 هزار میلیارد ریال توسط معاون اول رئیس جمهوری در این سفر به بهره برداری می رسد. وی تصریح کرد: کلنگ آغاز عملیات اجرایی راه آهن مشهد – زاهدان هم در حوزه خراسان رضوی به زمین خواهد خورد و این پروژه هم اجرایی می شود.
جهانگیری علاوه بر زیارت حرم نورانی حضرت رضا(ع)، شب گذشته در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی با رویکرد اقتصاد مقاومتی شرکت کرد و به تشریح برنامه های دولت و نقش این استان در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی پرداخت. افتتاح واحدهای مسکونی نوساز روستایی و طرح های گازرسانی به روستاهای زلزله زده در شهرستان های رضویه، فریمان و تربت جام از برنامه های روز اول سفر معاون اول رئیس جمهوری بود.بهره برداری از چند طرح مهم فولادی نظیر مجتمع فولاد توسعه ملی و مجتمع فولاد آپال پارسیان در منطقه سنگان خواف و افتتاح کارخانه کاغذ در شهرستان بینالود از جمله طرح هایی است که امروز با حضور وی در شهرستان خواف به بهره برداری می رسد.در این سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.
بهره برداری از ۲ واحد صنعتی تولیدی در چناران با حضور وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با سفر به چناران از دو طرح تولیدی صنایع فلزی ونساجی باظرفیت 227 فرصت شغلی در شهرک صنعتی چناران بهره برداری کرد.
طرح تولیدی شرکت لوله و پروفیل «توس همگام ثمین» یکی از این طرح هاست که قادر است سالانه 31هزار و 500تن انواع لوله فولادی ساده کربنی و کم آلیاژ با درب جوش و با کاربرد مصارف آب رسانی و لوله های جدار چاه های کشاورزی تولید کند.
شرکت حوله یاس سپید مشهد دیگر واحد تولیدی صنعتی است که دیروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و همراهان در شهرک صنعتی چناران به بهره برداری رسید . این واحد نساجی قادر است، سالانه شش میلیون متر مربع انواع پارچه حوله ای تار و پود و رو تختی آماده حوله ای ، حوله ساده ابعادی و استخری،حوله لباسی و دستمال حوله ای تولید کند. وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : باید شرایطی فراهم کنیم که با تولید با کیفیت بتوانیم در عرصه رقابت‌های جهانی وارد شویم .شریعتمداری به توانایی‌ها و ظرفیت‌های خراسان در این زمینه اشاره کرد و افزود: از 6 هزار واحد تولیدی که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در دستور کار این دولت بوده تاکنون 4005واحد به بهره برداری رسیده است .وی افزود: همچنین امسال 219 پروانه بهره برداری در استان به غیر از مراکز تاسیس شده ، صادر شده است که می‌تواند اشتغال خوبی در پی داشته باشد.

پایان خبر/*

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2469

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید