امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 19 ژانویه 2019

  • درخواست نماینده مشهد در پی مخالفت وزارت اقتصاد با انتشار اوراق مشارکت برای قطارشهری مشهد
احداث خط 2 و 3 را متوقف نکنید!

  • پنج شنبه, 24 اسفند 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
احداث خط 2 و 3 را متوقف نکنید! mashhadomran.ir

نهم اسفند ماه بود که معاون اقتصادی شهردار مشهد از ارسال نامه  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به بانک مرکزی و شهرداری مبنی بر اعلام موافقت دولت برای انتشار 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت و تعهد بازپرداخت 50 درصد از اصل و سود آن برای قطارشهری مشهد خبر داد.

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از خراسان رضوی،اکنون بعداز گذشت بیش از دو هفته از اعلام این خبر، نصرا.. . پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که «وزارت اقتصاد و دارایی با انتشار 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خطوط قطار شهری مشهد مخالفت و اعلام کرده اوراق مشارکت در جای دیگری هزینه شده است.» پژمانفر در این زمینه گفت: محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور، پنجم اسفندماه با ارسال نامه ای به بانک مرکزی پرداخت نیمی از اصل وسود اوراق مشارکت خطوط 2 و3 قطار شهری مشهد را به مبلغ 350 میلیارد تومان به عنوان تعهد دولت با هدف اتصال خطوط قطار شهری مشهد به بارگاه مطهر حضرت رضا (ع) پذیرفت، اما وزارت اقتصاد ودارایی در تاریخ 20 اسفندماه در پاسخ به نامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور اعلام کرده است که اکنون اعتبار کافی در این بند وجود ندارد واوراق مشارکت موضوع بند دال درجای دیگری هزینه شده است بنابراین نمی توانیم اوراق مشارکت برای قطار شهری مشهد صادر کنیم .

پژمانفر با بیان این که درصورت منتشر نشدن اوراق مشارکت برای خطوط قطارشهری مشهد، احداث خط 2 و3 قطارشهری متوقف خواهد شد، تاکید کرد: نامه ای خطاب به آقای نوبخت نوشته و از وی خواسته ام با توجه به ضیق وقت با قید فوریت برای رفع مشکل انتشار اوراق مشارکت اقدام کنند واعلام کرده ام چطور می شود در حالی که دستور داده اید و پرداخت اصل وسود اوراق را پذیرفته اید، وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کرده برای انتشار اوراق مشارکت برای خط 2 و 3 قطارشهری مشهد اعتبار ندارد؟ درحالی که این کار یعنی تعطیل شدن عملیات احداث خطوط قطارشهری مشهد. به گزارش «خراسان»، در نامه نصرا... پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس به محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آمده است: «همان گونه که مستحضرید موضوع انتشار 7000 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای طرح احداث قطارشهری مشهد مقدس به استناد بند دال تبصره 5 قانون بودجه سال 96 کل کشور مورد موافقت آن سازمان محترم قرار گرفته و طی نامه شماره 1712868 مورخ 5 اسفند 96 به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر پذیرش تعهد بازپرداخت 50 درصد اصل و سود علی الحساب و سود تحقق یافته سهم دولت به مبلغ 3500 میلیارد ریال اعلام شده است. با عنایت به ضرورت انتشار اوراق مذکور برای تامین نقدینگی و تکمیل خطوط 2 و 3 و در راستای اتصال شبکه حمل و نقل به بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و از طرفی نظر به ابهام مطرح شده از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی به شماره نامه 291766/57 مورخ 20 اسفند 96 مبنی بر عدم اعتبار کافی در بند مذکور که مورد سوال این جانبان است ، بنابراین با توجه به ضیق وقت خواهشمند است دستور فرمایید با قید فوریت  به رفع موانع و همکاری لازم برای انتشار اوراق مشارکت مذکور اقدام عاجل مبذول فرمایید.»

پایان خبر/*

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2513

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید