امروز: یکشنبه 04 فروردين 1398 برابر با 24 مارس 2019

دستاوردهای عمرانی جمهوری اسلامی در تربت حیدریه

  • سه شنبه, 14 فروردين 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
دستاوردهای عمرانی جمهوری اسلامی در تربت حیدریه mashhadomran.ir

تربت حیدریه - دو بانده شدن جاده مسیر تربت حیدریه به مشهد از جمله دستاوردهای مهم عمرانی است که به برکت استقرار نظام جموری اسلامی در راستای تسهیل و ارتقای زیرساخت های زیربنایی اشاره کرد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از ایرنا،در پیوند با این موضوع پژوهشگر و محقق تاریخ محلی تربت حیدریه اظهار کرد: 2 بانده شدن این مسیر به عنوان راه مواصلاتی از سه راهی شادمهر به تربت حیدریه و از تربت حیدریه به سمت مشهد و شمال کشور است.
آرزو علومی بایگی افزود: اهمیت موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم تربت حیدریه با مساحت 3727 کیلومتر مربع و با جمعیت 225 هزار نفر شاهراه اقتصادی شرق کشور و کریدور شمال جنوب بخشی از شاخه شرقی جاده ابریشم کهن است.
وی گفت: موقعیت تربت حیدریه در میانه خراسان و نزدیک ترین شهرستان به مشهد از سمت جنوب است که تمام راه های مواصلاتی استان های جنوبی کشور را به مشهد منتهی می سازد.
دانش آموخته کارشناسی ارشد تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی با اشاره به استقرار بزرگترین ایستگاه تشریفاتی و تشکیلاتی راه آهن بافق - مشهد در تربت حیدریه، استقرار مرکز پخش فرآورده های نفتی در تربت حیدریه و تامین و توزیع مواد سوختی چندین استان کشور از طریق این شهرستان، افزود: ایجاد و توسعه گازرسانی به تمام نقاط شهرستان، اجرای سیستم شبکه فاضلاب شهری و نیروگاه مصوب سیکل ترکیبی از دیگر اقداماتی است که در مدت چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در این خطه به سرانجام رسید.
علومی همچنین گفت: شهرستان تربت حیدریه اکنون با داشتن هفت مرکز علمی و دانشگاهی و با داشتن حدود 12 هزار نفر دانشجو به یکی از قطب های علمی در منطقه خراسان رضوی تبدیل شده است.
وی همچنین توسعه صنعتی اشاره و اظهار کرد: اکنون شهرستان دارای سه شهرک صنعتی به مساحت 155هکتار است و تعداد 131 واحد صنعتی در زمینه تولید صنایع غذایی، شیمیایی و پلاستیکی، فلزی و کانی غیرفلزی فعالیت دارند.
علومی افزود: از جمله صنایع مهم این خطه می توان به استقرار کارخانه کاشی، کارخانه کائولین، کارخانه قند، کارخانه فرآوری زعفران گلوبال، کارخانه فرآورده های لبنی، کارخانه آرد و کارخانه سیمان زاوه اشاره کرد.
وی همچنین گفت: در زمینه معدن نیز از جمله مهمترین معادن می توان به معدن های طلای زرمهر، خاک صنعتی، کائولین، گرانیت و کرومیت اشاره کرد.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

پایان خبر/*

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2516

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید