امروز: دوشنبه 06 خرداد 1398 برابر با 27 می 2019

آخرین خبرها

زلزله قابل پیشگیری است/لزوم مشارکت جمعی در مواجهه با بلایایی طبیعی

  • دوشنبه, 21 خرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
لزوم مشارکت جمعی در مواجهه با بلایایی طبیعی لزوم مشارکت جمعی در مواجهه با بلایایی طبیعی

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در محل برگزاری مانور زلزله اداره مرکزی اظهار کرد: ارتقا آمادگی کارکنان و شناسایی نقاط قوت و ضعف از اصلی ترین اهداف برگزاری مانور زلزله امروز بود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که زلزله قابل پیش بینی نیست اما قابلیت پیشگیری دارد، خواستار مشارکت و همکاری جمعی کارکنان این شرکت در مواجهه با بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه شد.

وی افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم ظرفیت برگزاری مانور لحظه صفر را در سازمان ایجاد کنیم. در حال حاضر مانورهایی برای واحد امداد بصورت لحظه صفر برگزار می شود و حتما این کار در ساختمان اداره مرکزی نیز باید اجرایی شود.

فانی برگزاری جلسات متعدد برای آمادگی مواجهه با زلزله و آتش سوزی و خروجی این جلسات را قابل تقدیر دانست و گفت: تخلیه به موقع ساختمان و استفاده همه همکاران از پله های اضطراری در مانور امروز نشان دهنده حس مسئولیت پذیری و مشارکت جمعی همکاران است.

وی تاکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم بدون اطلاع قبلی نیز مانور لحظه صفر را برگزار کنیم و  پیام ما در این مانور همکاری جدی در بحث زلزله است. زلزله خبر نمی کند، اما قابل پیشگیری است. در بحث ساختمان های اداری نیز باید اشکالات و نواقص موجود را برطرف کنیم.

گفتنی است؛ طبق سناریوی مانور، وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 2/6 ریشتر موجب لرزش 20 ثانیه ای شهرستان مشهد می شود. با پخش صدای آژیر خطر، کارکنان حاضر در ساختمان در مکان های مناسب پناه گرفته و سپس از طریق پله های اضطراری محل را ترک می کنند.

در ادامه عملیات امدادرسانی به مصدومین حادثه و برپایی چادر کمک های اولیه با همکاری بسیج پایگاه شهید ارجمند شرکت انجام، و کلیه کارکنان نیز برای حفظ ایمنی در محوطه اداره مرکزی تجمع می کنند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2543

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید