امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

آخرین خبرها

عضو کمیسیون عمران مجلس: کاهش ارزش پول ملی وضعیت مسکن را بدتر کرد

  • یکشنبه, 27 خرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
کاهش ارزش پول ملی وضعیت مسکن را بدتر کرد کاهش ارزش پول ملی وضعیت مسکن را بدتر کرد

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از خانه ملت،مجیدکیان‌پور،عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی التهاب بخش مسکن را بیشتر کرد، گفت: همزمان با افزایش کاذب قیمت مسکن رشد معاملات صورت نگرفت و نتیجه آن تکرار رکود چند ساله است.
 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت فعلی بازار مسکن و تنش‌های قیمتی حاکم در آن، گفت: متأسفانه قیمت‌ها در بازار مسکن با رشد کاذبی مواجه شده که نتیجه آن در روزها و هفته‌های آتی بازگشت رکود فراگیر به بازار خواهد بود.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید با استفاده از ابزارهای مشخص نرخ مسکن را به کانال منطقی و متعادل نزدیک کند، افزود: گرانی فرآورده های ساختمانی، تنش های قیمتی موجود در بازارهای موازی و همچنین بحث تعدیل نرخ سود بانکی از مواردی است که قیمت غیرمنطقی در بازار مسکن را رقم زده است.

دولت با ارایه بسته های سیاستی-حمایتی تأمین مسکن در کشور را تسهیل کند
کیان پور با تأکید بر اینکه دولت باید با ارایه بسته‌های سیاستی-حمایتی تامین مسکن را در کشور تسهیل کند، تصریح کرد: نظارت بیشتر بر معاملات مسکن یکی از راهکارهایی است که از اعمال قیمت های خارج از عرف در بازار جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص ضرورت دست نگه داشتن مردم برای خرید مسکن، گفت: با توجه به اینکه قیمت ها کاذب افزایش یافته اما باید بدانیم که تغییری در آمار خرید و فروش مسکن رخ نداده و میزان معاملات رشد نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه لازمه واقعی سازی قیمت مسکن در بازار وجود زیرساخت های لازم است، افزود: یکی از دلایل بزرگ شدن معضل تامین مسکن در کشور کاهش ارزش پول ملی است و تا زمانی که دولت تدبیری برای این مهم نداشته باشد توفیقی در بهبود وضعیت بازار رخ نخواهد داد.

کاهش ارزش پول ملی وضعیت مسکن را حادتر کرد
وی ادامه داد: در ماه های اخیر ارزش پول ملی به شدت کاهش یافته از این رو دولت برای تنظیم بازار در بخش های مختلف باید به حفظ ارزش پول ملی اقدام کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه وضعیت فعلی بازار مسکن نشان می دهد که بازار برای رکودی چندین ساله خود را آماده می کند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2565

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید