امروز: پنج شنبه 25 مهر 1398 برابر با 17 اکتبر 2019

آخرین خبرها

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛ فاصله چشمگیر کیفیت ساخت‌وساز کشور با استانداردهای جهانی

  • چهارشنبه, 30 خرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 فاصله چشمگیر کیفیت ساخت‌وساز کشور با استانداردهای جهانی فاصله چشمگیر کیفیت ساخت‌وساز کشور با استانداردهای جهانی

به گزارش پایگاه  خبری مشهد عمران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا در حاشیه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، عمران، معماری و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی که با حضور معاون اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعضای شورای شهر و دیگر مدیران شهری برگزار شد، اظهارکرد: این نمایشگاه از سابقه بلند و غنی برخوردار بوده که اکنون شاهد بیست و یکمین دوره این نمایشگاه هستیم.

مهدی‌نیا با بیان اینکه صنعت ساختمان با حدود 300 شغل متفاوت ارتباط مستقیم و غیرمستقیم داشته و با بدنه زیادی از حوزه صنعت، اشتغال و ... سروکار دارد، گفت: رونق این حوزه می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی کشور کمک کند و شرایط را بهبود بخشد.

وی تصریح کرد: طی چند سال اخیر در صنعت ساختمان دوره رکودی را شاهد بودیم اما خوشخبتانه از ابتدای سال جاری مجدد رونق نسبی در بخش ساخت و ساز ایجاد شده که نوید دهنده روزهای خوب این صنعت است.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت: برپایی این نمایشگاه با حضور بیش از 250 شرکت از 10 کشور مختلف نویدبخش حضور پرشور تولیدکنندگان، سازندگان و انبوه سازان در نمایشگاه هایی از این دست است؛ شرکت های مختلف می‌توانند تجارب خود را به اشتراک بگذارند و با این انتقال تجربه کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهند.

مهدی‌نیا با بیان اینکه طی دهه های گذشته گام های خوبی در جهت افزایش کیفیت ساختمان برداشتیم اما فاصله ما تا استانداردهای جهانی زیاد است، افزود: براساس استانداردهای جهانی، یک ساختمان پس از گذشت بازه زمانی 100 ساله فرسوده می شود اما این عمر در ایران حدود 30 تا 40 سال است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور رسیدن به استانداردهای جهانی در بحث افزایش کیفیت ساختمان، باید روی نمایشگاه های تخصصی و آموزش ها و افزایش کیفیت مواد و متریال حوزه ساختمان کار کنیم.

مهدی‌نیا از پیش‌بینی موج ساخت‌وسازها در ماه های آینده خبرداد و گفت: به منظور اصلاح فرآیندها و ایجاد زمینه های لازم برای رونق صنعت ساختمان، تسهیل صدور پروانه ساختمانی از سوی مدیریت شهری، در دستورکار شورای پنجم قرار دارد.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر که به تایید هیات تطبیق مصوبات فرمانداری رسیده و هفته آینده ابلاغ می شود، مدت زمان صدور پروانه ساختمانی به 3 روز کاهش خواهد یافت.

وی گفت: بدنه مدیریت شهری برای پاسخگویی در کوتاه ترین زمان ممکن به موج احتمالی تقاضا برای ساخت و ساز از آمادگی لازم برخوردار باشد.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2583

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید