امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

آخرین خبرها

در شورای شهر مشهد به تصویب رسید؛ افزایش ۲۰ میلیارد ریالی سرمایه شرکت گردشگری هفت حوض

  • سه شنبه, 12 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 بر اساس مصوبه امروز شورای شهر مشهد سرمایه شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض از یک میلیارد ریال به ۲۱ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. بر اساس مصوبه امروز شورای شهر مشهد سرمایه شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض از یک میلیارد ریال به ۲۱ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

به گزارش  پایگاه خبری مشهد عمران ، به نقل از خبرگزاری ایسنا محمدحسین ودیعیدر بیست‌وهفتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در خصوص لایحه «افزایش سرمایه شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض»، اظهار کرد: از سال گذشته این شرکت به دلیل زیان های انباشته مشمول قانون ۱۴۱ تجارت شده بود و حسابرس رسمی اعلام کرده بود شرکت یا افزایش سرمایه داشته باشد یا منحل شود. از طرفی با توجه به طرح‌های توسعه‌ای که شرکت داشت با لایحه شهرداری موافقت کردیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد ادامه داد: فلسفه شکل گیری شرکت این است که در اصل میخواهد به داد شهروند برسد. با توجه به اینکه اغلب تفرجگاه ها در غرب مشهد قرار دارند می خواهیم قطب گردشگری در شرق مشهد ایجاد کنیم و خروجی آینده شرکت همین موضوع است.

وی در پاسخ به پرسش مجتبی بهاروند، رییس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد که «همه شرکت های وابسته به شهرداری زیان ده هستند و
این شرکت هم در سالهای گذشته زیان داشته و چه طرح‌هایی برای افزایش سرمایه شرکت وجود دارد»؟، عنوان کرد: ساماندهی پارکینگ وبازسازی و به‌سازی آلاچیق ها از جمله طرح‌هایی است که به سوددهی شرکت کمک خواهند کرد. همچنین املاک زیادی از منابع طبیعی داریم که هنوز به تملک شرکت درنیامده‌اند.

همچنین محمدرضا حسین نژاد، معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد در خصوص این لایحه عنوان کرد: شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض در ابتدا ساختار شرکت را داشته و باید مالیات می داده است و به همین دلیل زیان ده بوده است اما سپس تغییر ساختار دادیم و شرکت را به سمت کارگزاری بردیم.

وی در پاسخ به پرسش رمضانعلی فیضی، رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد مبنی بر اینکه «اخیرا یک نفر در هفت حوض فوت کرده و برای افزایش ایمنی منطقه چه برنامه های دارید»؟، عنوان کرد: عرصه دو هزار هکتاری بدون حادثه نخواهد بود. حادثه خبر نمی کند اما ما به دنبال کاهش چنین حوادثی آن هستیم و بیمه لازم انجام شده است. همچنین برای این منطقه طرح جامعی به‌زودی ایجاد خواهد شد.

بر اساس این مصوبه «به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود به منظور افزایش سطح بهره‌وری، تقویت بنیه اجرایی و توان درآمدزایی شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض حداقل متناسب با میزان سهام خود و برنامه شرکت ، نسبت به افزایش سرمایه شرکت یادشده از مبلغ یک میلیارد ریال به مبلغ ۲۱ میلیارد ریال ، از محل ردیف بودجه مربوطه در سال ۹۷ و پس از طی تشریفات اداری و قانونی و براساس گزارش توجیهی و مدارک پیوست اقدام نمایند».

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2633

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید