امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

با حضور تعدادی از اعضای کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد صورت گرفت؛ بازدید شهردار مشهد مقدس از منطقه منفصل شهری مهرگان

  • دوشنبه, 18 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بازدید شهردارمشهد از شهرک منفصل مهرگان بازدید شهردارمشهد از شهرک منفصل مهرگان

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران، به نقل  از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، در این با زدید که صبح امروز و با حضور اعضای کمیته نظارتی شماره 2 شورای اسلامی شهر مشهد، معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد و شهردار منطقه 3 مشهد انجام شد، تقی‌زاده خامسی از منطقه مهرگان بازدید و دستورات لازم را برای تشکیل جلسات مشترکی جهت بررسی دقیق‌تر وضعیت این مناطق صادر کرد.
شهناز رمارم، عضو هیات رییسه وهمچنین عضو کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید گفت: در راستای بهبود وضعیت شهرک مهرگان شهردار مشهد مقدس خواستار برگزاری جلسه‌ای با مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی شد، زیرا ساخت و سازهای این محدوده مربوط به طرح مسکن مهر بوده که متولی آن وزارت مسکن و شهرسازی است.
وی اضافه کرد: افزودن ناحیه منفصل شهری مهرگان به شهر مشهد باعث ایجاد مشکلات اجتماعی، شهرسازی و عمرانی شده است که برای برون رفت از این شرایط نیاز به همکاری سایر نهادهای دخیل در این امراست زیرا شورای شهر و شهرداری مشهد به تنهایی قادر به رفع مشکلات موجود نیستند.
رمارم با بیان اینکه درحال حاضر 50 هزار نفرساکن شهرک مهرگان هستند، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌ها این رقم درافق 1405 حدود 80 هزار نفر خواهد بود در حالی که نیازهای اولیه مانند مدرسه مناسب، فرهنگسرا، تصفیه‌خانه و دیگر امکانات هنوز تامین نشده است.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد به هزینه دو میلیارد و 570 میلیون تومانی مدیریت شهری جدید مشهد در شهرک مهرگان اشاره کرد و افزود: این اعتبارات صرف احداث بوستان آسمان، لکه‌گیری و آسفالت معابر و سایر اقدامات از این دست شده است و در کنار این موارد پیاده‌روسازی نیز در شهرک مهرگان در حال انجام است.
وی ادامه داد: در حال حاضر فازهای یک و دو شهرک مهرگان به شهرداری مشهد تحویل داده شده است که فاز یک این مجموعه از امکانات اولیه برخوردار است ولی فاز 2 که از سال 95 به شهرداری مشهد تحویل داده شده است زیرساخت‌های شهری از جمله شبکه جمع‌آوری آبهای سطحی، فضای سبز و پیاده‌رو ندارد که برای این کمبودها باید راهکاری اندیشیده شود.

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2661

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید