امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

آخرین خبرها

مسکن اجتماعی به دلیل تامین نشدن بودجه موفق نبود

  • دوشنبه, 18 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مسکن اجتماعی به دلیل تامین نشدن بودجه موفق نبود مسکن اجتماعی به دلیل تامین نشدن بودجه موفق نبود

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران،به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین عبده تبریزی بی ثباتی قیمت ها را موضوع متغیر کلان اقتصادی دانست و گفت: در طول سال های گذشته حجم پولی که بانک ها داده بودند و سودهایی که به دست نیاورده بودند، باعث افزایش حجم پول شد. در ماه اخیر نیز تحولات سیاسی از جمله موضع گیری ترامپ درباره برجام باعث ایجاد انتظارات تورمی در جامعه شد که مجموع این عوامل باعث شده است حجم قابل ملاحظه پول به سمت ارز و طلا برود و شرایط عدم تعادل در کشور ایجاد کند که در بخش مسکن نیز اثرگذار است.

وی اضافه کرد: برخی رسانه ها به گونه ای القا می کنند که دولت وظیفه دارد، سه میلیون واحد بسازد و این دیدگاه پروژه محور که در رسانه وجود دارد و به مردم نیز انتقال داده است، مورد تائید خیلی از کارشناسان اقتصادی نیست.

وی درباره برنامه دولت درباره مسکن، اظهار کرد: دولت تلاش کرده فضایی را ایجاد کند که بخش خصوصی کارش را انجام دهد و دنبال ایجاد رانت هم نبوده است تا بازار مسکن را تبدیل به یک بازار سرمایه گذاری کند و به دنبال تبدیل کردن مسکن به عنوان بازار مصرف باشد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت در بعضی از برنامه های حوزه مسکن موفق بوده است و در برخی از برنامه ها نیز موفق نبوده است، عنوان کرد: مسکن اجتماعی به دلیل تامین نشدن بودجه موفقیت زیاد حاصل نکرد. یکی از برنامه هایی که موفق بوده است حرکت دادن بانک مسکن به سمت برنامه های توسعه ای است.

وی به برنامه های جدید وزارت مسکن برای بهبود بازار مسکن اشاره و عنوان کرد: این 9 محوری که به تازگی اعلام شده است نیز جدید نیستند بلکه بخشی از برنامه وزارت خانه هستند که الان با توجه به تحولات مورد تاکید قرار گرفته اند.

وی اشاره کرد: تسریع در اجرای برنامه های بازآفرینی شهری یکی از این برنامه ها است. این برنامه در واقع همان بافت های فرسوده است که قبلا مصوب شده بود هر سال 300 هزار واحد کمک صورت بگیرد تا این بافت ها ساخته شوند اما بودجه هیچ وقت وجود نداشت تا اجرا شوند.

 

منتشر شده در دیدگاه ها
کد خبر: 2666

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید