امروز: چهارشنبه 18 تیر 1399 برابر با 08 جولای 2020

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مطرح کرد: امکان سرمایه گذاری در 20تاسیسات گردشگری و ده ها پروژه میراثی و صنایع دستی خراسان رضوی

  • دوشنبه, 18 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مطرح کرد: امکان سرمایه گذاری در 20تاسیسات گردشگری و ده ها پروژه میراثی و صنایع دستی خراسان رضوی سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مطرح کرد: امکان سرمایه گذاری در 20تاسیسات گردشگری و ده ها پروژه میراثی و صنایع دستی خراسان رضوی

به گزارش  پایگاه خبری مشهد عمران ، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی« احمددیناری» با اعلام این خبرافزود: سرمایه گذاری در بخش گردشگری تنها در بخش هتل ها و آژانس های مسافرتی نیست و سرمایه گذاران و صاحبان ایده های سرمایه گذاری علاوه بر این بخش های مهم و تاثیر گذار می توانند در بیش از 20 شاخه سرمایه گذاری کنند.

او گفت: سرمایه گذاران براساس توانمندی مالی و تخصص و تجربه خود در این بخش درآمدزا می توانند سرمایه گذاری داشته باشند اما متاسفانه بسیاری از مردم از عناوین این تاسیسات مطلع نیستند.

دیناری یادآورشد: مهمترین این قبیل تاسیسات طبق ماده یک آیین نامه تاسیسات گردشگری مصوب هیات وزیران شامل هتل، متل ، مهمانپذیر، مراکز اقامتی خودپذیرائی شامل هتل آپارتمانها، زائرسراها و خانه مسافرها، اقامتگاههاي بوم گردي و اقامتگاههاي سنتی، مراکز تفریحی و سرگرمی گردشگري- -مجتمع ها، اردوگاهها و محوطه هاي گردشگري است.

وی ادامه داد: مراکز گردشگري سلامت از قبیل مجتمع هاي سلامت تندرستی و آبدرمانی و هتل بیمارستان، محیطها و پاركهاي طبیعت گردي و گردشگري روستایی و عشایری، مراکز گردشگري ساحلی و دریایی، واحدهاي پذیرائی و انواع غذاخوريهاي منفرد بین راهی موجود، تاسیسات اقامتی و پذیرائی واقع در مجتمعهاي خدمات رفاهی بین راهی، واحدهاي پذیرائی واقع در پایانه )ترمینال( فرودگاهها، پایانههاي مسافربري زمینی برون شهري، دریایی و ریلی- واحدهاي پذیرائی واقع در پایانه هاي مسافري مرزي کشور ، سفره خانه هاي سنتی، مناطق نمونه گردشگري. دهکده هاي سلامت، دفاتر یا شرکتهاي خدمات مسافرتی و جهانگردي از دیگر تاسیساتی است که امکان سرمایه گذاری در آن ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: البته موسسات آموزش گردشگری و هتل داری نیز از جمله فرصت های سرمایه گذاری در این بخش به شمار می روند.

دیناری ادامه داد: هم چنین در بخش میراث فرهنگی، احیا، مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی و در بخش صنایع دستی نیز ایجاد شرکت های پشتیبانی و بازاریابی و فروش، مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان و تولید انفرادی، کارگاهی، ایجاد بازارچه های فروش و کارگااهای مجهز تولید و عملیت صادرات صنایع دستی نیز جزو فرصت های سرمایه گذاری هستند.

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی . گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: آن چه در امر سرمایه گذاری مهم است، مشورت گرفتن از متخصصان باتجربه و عدم ورود به این عرصه ها بدون شناخت کافی و سرمایه لازم است، سرمایه گذاری حساب شده و منطقی کمک خواهد کرد تا راحت تر به اهداف پیش بینی شده دست پیدا کنیم.

 

منتشر شده در دیدگاه ها
کد خبر: 2670

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید