امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

با تعمیر اساسی 10 واگن از رده خارج شده قطار شهری محقق شد؛

  • چهارشنبه, 20 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم ،مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد ، با بیان این مطلب، در آیین رونمایی از تعمیر اساسی ناوگان خط یک قطار شهری مشهد که در محل تعمیرگاه سنگین شرکت بهره برداری قطار شهری برگزار شد، اظهار کرد: سیستم‌های حمل و نقلی عمدتا بعد از پروسه چند ساله نیازمند تعمیر اساسی هستند. از این‌رو قطارشهری نیز پس از طی 500 هزار کیلومتر نیازمند تعمیر است و امروز با تعمیر60 بوژی صرفه‌ جویی بیش از 100 میلیارد تومانی حاصل شده است.
 با اشاره به اعتماد به توان مهندسان داخلی، گفت: در نتیجه تعمیر 60 بوژی قطار شهری، صرفه جویی بیش از 100 میلیارد تومان حاصل شد.
وی با بیان اینکه در سال 96 کارشناسان زیمنس آلمان بازدیدی از قطار شهری مشهد داشت، افزود: آنان پیشنهاد یک میلیون یورویی برای تعمیرات نیمه اساسی ناوگان مطرح کردند.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد با توجه به رقم بالای پیشنهادی برای تعمیر اساسی ناوگان، بیان کرد: پس به صورت موازی، مکاتباتی با سایر شرکت‌ها صورت گرفت که به دلیل تحریم‌ها به نتیجه نرسید.
مبین مقدم به از رده خارج شدن 10 واگن از مجموع 60 واگن خط یک اشاره کرد و توضیح داد: این تعداد واگن به دلیل رد شدن از حدود استاندارد، از سرویس دهی خارج و در تعمیرگاه زمین‌گیر شده بود.
وی خاطر نشان کرد: بر این اساس با جمع‌آوری دانش در داخل کشور و مهندسی معکوس، این کار به صورت آزمایشی در تابستان سال قبل بر روی یک واگن اجرایی و تست شد و موفق عمل کرد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد به در دست اجرا بودن تعمیرات اساسی خط یک اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعمیر اساسی 16 دستگاه بوژی از 60 دستگاه واگن خط یک انجام شده و 11 دستگاه نیز در حال سرویس‌دهی است.
مبین مقدم خاطر نشان کرد: شرکت زیمنس آلمان برای تعمیر اساسی، آموزش نیروی انسانی و اورهال هر واگن قطار شهری، رقمی معادل یک میلیارد و 800 میلیون تومان درخواست کرده بود که برای مجموع واگن‌های نیازمند تعمیر، رقمی بالغ بر 100 میلیارد تومان برآورد شد. اما با مهندسی معکوس قطعات در داخل کشور این رقم به 14 میلیارد تومان کاهش یافت.

گفتنی است،شرکت زیمنس آلمان برای تعمیر اساسی، آموزش نیروی انسانی و اورهال هر واگن قطار شهری، رقمی معادل یک میلیارد و 800 میلیون تومان درخواست کرده بود که برای مجموع واگن‌های نیازمند تعمیر، رقمی بالغ بر 100 میلیارد تومان برآورد شد. اما با مهندسی معکوس قطعات در داخل کشور این رقم به 14 میلیارد تومان کاهش یافت.

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2672

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید