امروز: یکشنبه 04 فروردين 1398 برابر با 24 مارس 2019

توسعه همکاری های پدیده و نهاد ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفت

  • یکشنبه, 24 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 گروه شرکت های پدیده شاندیز با همکاری در برگزاری جشنواره ها و برنامه های مختلف، همکاری های خود را با دفتر نهاد ریاست جمهوری توسعه خواهد داد. گروه شرکت های پدیده شاندیز با همکاری در برگزاری جشنواره ها و برنامه های مختلف، همکاری های خود را با دفتر نهاد ریاست جمهوری توسعه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران،به نقل از  روابط عمومی گروه شرکت های پدیده، ناصرزرگر، معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری صبح امروز در شهر رویایی پدیده شاندیز و در دیدار با مدیر عامل گروه شرکت های پدیده گفت: برای توسعه و ارتقای اقتصاد محلی در اقصی نقاط ایران برنامه هایی را در نظر داریم که گردشگری "میراث ناملموس" توسعه یابد.

  زرگر با اشاره به اینکه که میراث ناملموس برپایه فرهنگ، رسوم و آداب اصیل مناطق جغرافیایی کشور شکل گرفته است، افزود: توجه و احیای این میراث کهن، رفاه و آسایش را برای ساکنان جغرافیایی مختلف کشور به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: هر اتفاق و فرهنگی که در مناطق جغرافیایی ایران شکل گرفته است، دستمایه پیشینیان ما در کشور بوده و ما می توانیم با ثبت ملی و جهانی این فرهنگ، آداب و رسوم و آیین ها، ضمن احیای آن ها، شرایط درآمدزایی و ارتقای گردشگری و میراث ناملموس را فراهم آوریم.

 زرگر با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره بازی های بومی و محلی ایران گفت: پارسال این برنامه را به میزبانی شاهین شهر اصفهان و در ابعاد گسترده برگزار کردیم و امسال جشنواره بازی های بومی و محلی را به میزبانی مشهد در شهریور ماه برگزار خواهیم کرد.

وی از برگزاری نخستین سوگواره روستایی ایران نیز خبر داد و گفت: در این جشنواره، آیین های بومی و محلی روستاهای کشور در تمامی ادیان مدنظر است. در جشنواره ویژه نیز به پوشش سنتی ایران اسلامی خواهیم پرداخت؛ پوششی که در عین استفاده از الوان و رنگ های شاد، حجاب کاملی را به همراه خود دارد.

معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری افزود: البسه و زیورآلات زنان و مردان در نقاط جغرافیایی ایران از قدیم تا کنون، در این جشنواره مورد توجه است.

 همچنین بوالفضل انتظاری مدیرعامل گروه شرکت های پدیده نیز در این دیدار ضمن تشریح آخرین دستاوردهای گروه شرکت های پدیده، آمادگی مجموعه را برای همکاری بیش از پیش در جهت برگزاری برنامه های پیش روی نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد و افزود: پدیده با دستاوردهای اخیر خود ضمن خروج از بحران، امروز به آرامش و ثبات نسبی دست یافته است و برای پیشبرد اهداف گردشگری و توسعه اقتصادی منطقه خیز برداشته است.

انتظاری افزود: ظرفیت ها و قابلیت های ویژه ای که در شهر رویایی پدیده شاندیز و شهر افسانه ای پدیده کیش وجود دارد، موجب شد تا مجوزهای لازم برای برپایی مسابقات مردان آهنین و پوشش رسانه ای آن در پدیده شاندیز صادر شود و ما بتوانیم جشنواره های بزرگی همچون برگزاری جشنواره مچ اندازی زنان ایران را نیز در دستور کار قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در دیدارها و رایزنی های اخیری که با مدیران ارشد رسانه ملی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران داشته ایم، توانستیم مساعدت و همراهی مجدد صدا و سیما را نیز به پدیده جلب نماییم.

به گفته وی، صدا و سیما برای برنامه سازی از جشنواره ها و برنامه های گردشگری برگزار شده در پدیده اعلام آمادگی کرده است و همچنین اعلام شده اگر پدیده بر اساس استانداردهای عمومی ، برنامه های خود را برگزار نماید، می تواند از پخش مستقیم و زنده برنامه های خود از شبکه های سراسری صدا و سیما بهرمند شود.

در این دیدار مقرر شد تا مسئولان برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری زیرساخت ها و ظرفیت های پدیده شاندیز را برای برگزاری جشنواره های متنوع ملی بررسی و نوع مشارکت و همراهی شرکت را برای حضور و همراهی در برنامه ها اعلام نماید.

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 2686

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید