امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

پیشرفت 35 درصدی مجتمع ساماندهی مشاغل آلاینده واقع در بلوار بهمن

  • جمعه, 05 مرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مجتمع ساماندهی مشاغل آلاینده مجتمع ساماندهی مشاغل آلاینده http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران به نقل از  روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی، معاون خدمات و محیط زیست شهری در بازدید از مجتمع ساماندهی به همراه اعضای شورای اسلامی شهر مشهد  بیان کرد: اصناف و مشاغل شهر هر يک حلقه های زنجیره تامین نیازهای شهر و شهروندان و پیامد طبیعی عرضه و تقاضا هستند و شیوه استقرار نامطلوب در سطح شهر و مزاحمت ها و آلايندگی هايی که ايجاد می کنند نشان دهنده فقدان آگاهی های زيست محیطی و ضعف ساز و کارهای قانونی می باشد.

وی افزود: از آنجاییکه حفاظت از محیط زيست وظیفه عمومی بوده و هرگونه تخريب آن در فعالیت های اقتصادی ممنوع اعلام شده است در همین راستا شهرداری با توجه به وظايف ذاتی و عمومی خود و با استفاده از قوانین به ویژه بند 20 ماده 55 قانون شهردار‌ها با متخلفین برخورد و موارد مذکور را از سطح شهر حذف و از ايجاد مزاحمت و آلايندگی برای شهر و شهروندان جلوگیری می کند.

شه گفت: با بهره برداری از مجتمع ساماندهی واقع در بلوار بهمن، 330 واحد صنفی در اختیار مشاغل آلاینده از محدوده شهری حذف و در این مجتمع ساماندهی خواهند شد.

کاظمی در ادامه افزود: به منظور بهینه کردن وضعیت مشاغل آلاینده و کاهش تدريجی و حذف مزاحمت‌ها و آلودگی ها و ساير معضلات این مشاغل در محدوده شهری اقدام به ایجاد مجتمع های ساماندهی مشاغل شهری کرده‌ایم که مجتمع ساماندهی واقع در بلوار بهمن با ظرفیت 330 واحد در حال احداث است.

معاون خدمات و محیط زیست شهری عنوان کرد: پس از بهره برداری از این مجتمع باید 330 واحد صنفی آلاینده از سطح شهر حذف و به این مکان انتقال داده شوند و امکان ایجاد شغل جدید در این مجتمع وجود نداشته و ممنوع است و در صورتی که مالک واحد تجاری مجدد ملک را به شغل آلاینده و مزاحم اجاره دهد مشمول 10 درصد افزایش پرداخت عوارض خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه این مجتمع حداکثر طی دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید خاطر نشان کرد: پس از تکمیل پروژه و تعیین قیمت کارشناسی 40درصد مبلغ هبه شهرداری و 60 درصدمبلغ برای مالکان این صنوف تقسیط خواهد شد و هزینه پروانه ساخت نیز پس از دو سال تنفس و طی اقساط 36 ماهه دریافت خواهد شد.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2723

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید