امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

آخرین خبرها

اختصاص رقم 700 میلیارد تومان برای ادامه احداث خط 3 قطار شهری مشهد

  • چهارشنبه, 24 مرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
اختصاص رقم 700 میلیارد تومان برای ادامه احداث خط 3 قطار شهری مشهد اختصاص رقم 700 میلیارد تومان برای ادامه احداث خط 3 قطار شهری مشهد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه  خبری اقتصادی مشهد عمران به نقل از اطلاع رسانی شهرداری مشهد، اکبر رحمانی قهرودی،رئیس امور راه و ترابری و مدیریت عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه کشور بر ضرورت اختصاص 700 میلیارد تومان سهم دولت به منظور ادامه احداث خط 3 قطار شهری در سال جاری تاکید کرد.

وی با بیان این مطلب، اظهارکرد: درخواست شهرداری مشهد اختصاص 700 میلیارد تومان برای پیشبرد خط 3 قطارشهری است. سال گذشته نیز 700 میلیارد تومان به مشهد اختصاص یافت و هم اکنون این اوراق مشارکت به طور کامل منتشر شده و نقدینگی آن در اختیار قرار دارد.

قهرودی با بیان اینکه سهم شهرداری در تامین بودجه‌های قطار شهری 50 درصد و سهم دولت در این رابطه 50 درصد است، افزود: با این وجود ضرورت دارد سهم شهرداری ها در تامین هزینه های قطار شهری افزایش یابد.

رئیس امور راه و ترابری و مدیریت عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه تاکنون دولت به وظایف خود در زمینه تامین بودجه قطار شهری مشهد عمل کرده است، گفت: عموما طی سال‌های گذشته تامین اعتبار طرح‌های دولتی از طرق مختلف صورت می‌گیرد و مقرر شده عمده سهم دولت از محل فروش اوراق مشارکت صورت پذیرد.

رحمانی خاطر نشان کرد: بر این اساس به استناد بند دال تبصره 5 قانون بودجه پیش بینی شده امسال رقم  پنج هزارو 500 میلیارد تومان به شهرداری‌ها اختصاص یابد که از این رقم- معادل 50 درصد- یعنی  دو هزار و 750 میلیارد تومان سهم قطار شهری‌های کشور است و بر مبنای درخواست‌های وصول شده، این رقم‌ اختصاص می‌یابد.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2804

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید