امروز: شنبه 03 فروردين 1398 برابر با 23 مارس 2019

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی : قوچان و سبزوار و تربت حیدریه بیشترین شمار حوادث تابستان را داشتند

  • سه شنبه, 03 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی : اعلام آمادگی هلال احمر خراسان رضوی برای پوشش امدادی دهه آخر صفر مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی : اعلام آمادگی هلال احمر خراسان رضوی برای پوشش امدادی دهه آخر صفر http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید مجتبی احمدی ،مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در نشست خبری گزارش عملکرد تابستانه گفت : قوچان و سبزوار و مشهد و تربت حیدریه بیشترین شمار حوادث تابستان را داشتند.

وی افزود : حوادث امداد رسانی شده توسط امدادگران هلال احمر در اجرای طرح امداد و نجات تابستانه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 11 درصد کاهش داشت.

احمدی افزود: در تابستان سال گذشته حوادث امدادرسانی شده توسط نیروهای هلال احمر در این استان 461 مورد بود که این تعداد در تابستان امسال به 410 مورد کاهش یافت.

وی اظهار داشت: در حوادث تابستان سالجاری دو هزار و 702 نفر حادثه دیدند که هزارو 400 نفر آنان مصدوم شدند و از این تعداد 469 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی گفت: 35 پایگاه ثابت و سیار با دو فروند بالگرد امدادی هلال احمر و اورژانس، 42 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 35 خودرو امدادی، خدمت رسانی و امداد رسانی به حادثه دیدگان را در طرح امداد تابستانه بر عهده داشتند.

احمدی افزود: در این مدت واژگونی خودرو با 171 فقره بیشترین نوع حوادث را به خود اختصاص داده است و شهرستانهای قوچان، سبزوار، مشهد و تربت حیدریه با 51 درصد بیشترین شمار حوادث را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به فعالیت 500 کانون دانش آموزان در مدارس متوسطه اول استان گفت: طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) امسال در این کانون ها اجرا می شود.

احمدی افزود: در مجموع 817 کانون دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و غنچه های هلال با بیش از 60 هزار عضو در این استان فعالیت دارد.

وی گفت: در پایگاههای دهه آخر صفر هزار و ۱۷۶ امدادگر، نجات گر و داوطلب حضور دارند و ۲۵ دستگاه آمبولانس از استان و یک فروند بالگرد در پایگاه‌ها ارائه مستقر می شوند.

احمدی با اشاره به جمعیت ۸۵ هزاری حاضر حج تمتع ۹۷ گفت: بیشترین زائران امسال متعلق به استان خراسان رضوی بود و هلال احمر خراسان رضوی ۳۶ پزشک در قالب ۷۵ کاروان به عربستان اعزام کرد.

احمدی با اشاره به کاهش چشمگیر مرگ و میر در حج تمتع امسال گفت: آمار مرگ و میر در حج تمتع ،در سال ۹۷ به ۱۰ نفر کاهش پیدا کرد.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2966

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید