امروز: سه شنبه 28 خرداد 1398 برابر با 18 جون 2019

نمایشگاه مجهزترین تجهیزات پزشکی با حضور 70 شرکت داخلی و خارجی در مشهد

  • دوشنبه, 16 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
نمایشگاه مجهزترین تجهیزات پزشکی با حضور 70 شرکت داخلی و خارجی در مشهد نمایشگاه مجهزترین تجهیزات پزشکی با حضور 70 شرکت داخلی و خارجی در مشهد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علیرضا هوشنگ نژاد مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: پانزدهمین نمایشگاه بین الملی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و صنایع وابسته(دارویی، آزمایشگاهی، بیمارستانی و توانبخشی) از ۱۹ الی ۲۲ مهر در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود .

 وی افزود: پانزدهمین نمایشگاه بین الملی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و صنایع وابسته در مساحت دو  هزار و ۵۰۰ متر با حضور ۷۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد با اشاره به اینکه دوره آموزشی نرم افزار مدیریت تجهیزات پزشکی و دوره آموزشی مانیتورینگ علائم حیاتی هم برگزار می شود، اظهارداشت:در زمینه توانبخشی و سلامت، غرفه ها آخرین دستاوردهای خود را ارائه می دهند. 

وی با بیان اینکه نمایندگانی از کشورهای ترکیه، آلمان، چین، تایوان و هنگ کنگ هم در این نمایشگاه حضور دارند،گفت:یکی از راههای برون رفت از تحریم های ناجوانمردانه این است که بتوانیم از تولیدات و پتانسیل داخلی استفاده کنیم.

 همچنین،محمد رضا دارابی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه یکی از راههای آشنایی با تجهیزات پزشکی برگزاری این چنین نمایشگاههای است، افزود:در حوزه تجهیزات پزشکی مشکل خاصی نداریم مگر اینکه برای خرید اعتبار وجود نداشته باشد البته در حوزه تولیدات داخلی هم به نتایج قابل ملاحظه ای رسیدیم.

وی افزود : با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از این پس درمان تخصصی اوتکسژری در سه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شیراز و تبریز انجام می‌شود.

 همچنین،شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم با بیان اینکه بعد از تسلیحات نظامی، تجهیزات پزشکی جزء سودآورترین صنایع است، گفت: حضور تولیدکنندکان خارجی در کشر برای بازکردن بازار آنها نیست بلکه یکی از اهداف مخفی برگزاری نمایشگاهها گرفتن ایده تازه از تولیدکنندگان است.
 
وی با تاکید بر اینکه سیاست دانشکاه علوم پزشکی مشهد این است که تا زمانی که کالای ایرانی وجود دارد به سراغ تجهیزات خارجی نخواهیم رفت، افزود:تلاش می کنیم در حوزه تامین تجهیزات پزشکی کیفیت و استاندار بودن کالا و ایرانی بودن آن مد نظر قرار بگیرد.
 

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3032

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید