امروز: سه شنبه 28 خرداد 1398 برابر با 18 جون 2019

ساخت و نصب دستگاه سیستم کنترل گسترده در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد

  • سه شنبه, 17 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
ساخت و نصب دستگاه سیستم کنترل گسترده در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد ساخت و نصب دستگاه سیستم کنترل گسترده در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،علی بیات،رئیس تعمیرات ابزاردقیق شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از ساخت و نصب سامانه کنترل گسترده در این مجتمع گازی خبر داد.

 بیات گفت: نمونه اولیه کارت ها و ماژول های این سیستم با همت کارشناسان داخلی ساخته شد و پس از موفقیت در آزمایش عملیاتی، در مدار فرمان واحد چهار بازیافت گوگرد قرار گرفت.

وی اضافه کرد: سیستم های کنترل گسترده، یکی از اجزای مهم و اساسی در بخش اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق می باشد که دانش فنی ساخت آن ها به لحاظ پیچیدگی های بالای تکنولوژی آن ها، تنها در اختیار کشورهای معدودی در دنیا می باشد.

بیات افزود: سیستم کنترل گسترده تولید داخل شرکت منطبق با مشهورترین استانداردهای کنترلی اروپا طراحی و تولید و بومی شده اخیراً مراحل تست میدانی را با موفقیت پشت سر گذاشته ، امکان ارائه قابلیت های بیشتری نسبت به نمونه خارجی را فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: طراحی، ساخت و عملیاتی شدن این سیستم با هدف تحقق شعار حمایت از تولید داخل در راستای اقتصاد مقاومتی، به منظور رفع نیازهای اساسی صنعت نفت، گاز و سایر صنایع کشور صورت پذیرفته است.

رئیس تعمیرات ابزاردقیق پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد بیان داشت: طراحی و ساخت این سیستم با حمایت مدیران ارشد پالایشگاه و به همت کارشناسان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان حاصل شده است.

بیات خاطر نشان ساخت: این سیستم توانسته است با بهبود عملکرد در فرآیند تصفیه و پالایش گاز، مانع خروج مقادیر زیادی ارز از کشور گردد.

وی یادآور شد: با دانش فنی حاصل شده قابلیت ارتقای این سیستم وجود دارد و با هدف پاسخگویی به نیازهای صنایع داخلی، ساخت سری های جدید این سیستم در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است: پروژه ارتقای سیستم واحد تصفیه گاز یکی از پروژه های مهم راهبردی در سطح پالایشگاه های گازی از نظر عملیاتی و اقتصادی محسوب میشود که در آینده نزدیک از این محصول تولید داخلی و بومی شده استفاده خواهد شد.

 

منبع:روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3035

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید