امروز: سه شنبه 28 خرداد 1398 برابر با 18 جون 2019

بازپیرایی فضای سبز تقاطع غیر همسطح فجر در منطقه 4

  • سه شنبه, 17 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بازپیرایی فضای سبز تقاطع غیر همسطح فجر در منطقه 4 بازپیرایی فضای سبز تقاطع غیر همسطح فجر در منطقه 4 http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،غلامرضا غلامی،شهردار منطقه چهار مشهد از بازپیرایی فضای سبز تقاطع غیر همسطح فجر در راستای زیباسازی محیط شهری خبر داد.

غلامی گفت: پروژه بازپیرایی فضای سبز تقاطع غیر همسطح فجر، به منظور ایجاد چشم انداز زیبا و جلوگیری از فرسایش خاک به دلیل شیب زیاد از طریق کول گذاری اجرا گردید.

غلامی ارتقاء سطح کیفی چمن فضای سبز این تقاطع را از دیگر اهداف اجرای پروژه دانست و اضافه کرد: این پروژه در مساحت 1500 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 425 میلیون ریال انجام شد.

وی اظهار داشت: در این پروژه از چمن فستوکای کم نهاده بومی(چمنی که به آبیاری کم نیاز دارد) که چندی پیش در بوستان های لاله و نرگس در راستای صرفه جویی در مصرف آب کاشته شده، استفاده گردیده است.

شهردار منطقه چهار مشهد ادامه داد: در این پروژه علاوه بر ایجاد سیستم آبیاری تحت فشار در راستای کاهش مصرف آب، گل های دائمی یاس امین الدوله برای زیباسازی بصری محیط کاشته شده است.

غلامرضا غلامی در ادامه به بهره برداری بوستان های لاله و نرگس در این منطقه اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از این پروژه ها و افزایش 4 هکتاری فضای سبز محدوده پنجتن 55، گام بزرگی در راستای ارائه خدمات به حاشیه شهر، ارتقاء سطح بهداشت و افزایش سرانه فضای سبز این منطقه برداشته شده است.

غلامی با بیان اینکه با افتتاح این بوستان ها دسترسی شهروندان به فضای سبز در محدوده پنجتن 55 تسهیل گردیده است، خاطرنشان کرد: در ساماندهی و خدمات رسانی به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر، افزایش سرانه فضای سبز و سطح سلامت شهروندان مورد تاکید مدیریت شهری است.

وی در پایان بیان داشت: بوستان های لاله و نرگس با امکاناتی از قبیل دو زمین بازی کودکان، آبنما، پارکینگ با 1800 متر مربع مساحت، نمازخانه و ... با اعتبار 40 میلیارد ریال برای استفاده شهروندان احداث شده است.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه چهار

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3036

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید