امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

فرماندار مشهد: بایستی از برداشت‌های غیرمجاز منابع آبی جلوگیری شود

  • سه شنبه, 17 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 فرماندار مشهد: بایستی از برداشت‌های غیرمجاز منابع آبی جلوگیری شود فرماندار مشهد: بایستی از برداشت‌های غیرمجاز منابع آبی جلوگیری شود http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،احمد علی موهبتی،معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: بایستی از برداشت‌های غیرمجاز منابع آبی جلوگیری شود و این موضوع باید به عنوان یک اصل پذیرفته شود چون اگر خلاف این اصل عمل شود پیامدهای خوبی درپی نخواهد داشت؛ لذا قوانین جمهوری اسلامی در حوزه منابع آبی قوانین محکمی بوده و آب منطقه‌ای نیز به عنوان متولی منابع آب بایستی به این اصل توجه شود.


 موهبتی، در حاشیه بازدید از کشف رود عنوان کرد: برای نجات یک موضوع بایستی نگاه و باور واحدی وجود داشته باشد از این جهت با مطرح شدن نجات کشف‌رود تمامی دست‌اندرکاران حامی این طرح شدند.

وی افزود: کوتاهی در انجام ادامه کار کشف‌رود نباید وجود داشته باشد و کار بایستی تا انتها ادامه یابد به جهت اینکه کشف رود یه عنوان یک الگوی کشوری و جهانی دیده شد.

موهبتی ادامه داد: دلیل بروز این اتفاقات عدم اجرایی شدن قانون است به طوری که اگر قانون اجرا می‌شد مشکلات و معضلات به وجود نمی‌آمد. زمانی که به حریم‌های قانونی خطوط انتقال انرژی، جاده‌ها، مسیل‌ و رودخانه‌ها توجه نشود به این حریم‌ها تجاوز خواهد شد که حل مشکلات حریم‌های قانونی هزینه‌های سنگینی در پی خواهد داشت.

 فرماندار مشهد عنوان کرد: در بسیاری از رودخانه‌های استان متجاوزان به حریم رودخانه با عدم پذیرش آزادسازی حریم قانونی در زمان سیلابی شدن رودخانه باعث تخریب کامل سازه‌ غیر قانونی خود شده اند؛ باید پذیرفت که معیار کشور ما قانون است و تمامی افراد در قانون یکسان هستند؛ اگر کسی از حقوق فرد متجاوز به حریم‌های قانونی دفاع کند وی ابزار شیطان و خائن به کشور است.

وی در ادامه افزود: در کشور باید اولویت‌ها به خوبی مدون شود به طوری که وقتی منابع آبی به سمت محدودیت پیش می‌رود؛ بر اساس دستور و احکام اسلامی اولویت ابتدایی با انسان و موجودات زنده باشد. لذا به جهت ویژگی‌های خاص شهر مشهد باید شرایطی بهتر از آنچه که امروز داریم در دستور کار قرار گیرد.

معاون استاندارافزود: نگهداشت پس از آزادسازی یکی از الویت‌های اصلی می باشد و اقدامات دولت به تنهایی نمی‌تواند کار ساز باشد بایستی با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی مشکلات را مرتفع کرده و موفق تر عمل کنیم

 

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3039

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید