امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و مؤسسه آموزش عالی فردوس

  • سه شنبه, 17 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و مؤسسه آموزش عالی فردوس امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و مؤسسه آموزش عالی فردوس http://mashhadomran.ir

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،در نشست مشترک سرپرست موسسه آموزش عالی فردوس، معاونان و اعضای هیات علمی این موسسه با رییس و مدیران پارک علم و فناوری خراسان تفاهم‌نامه‌ای به منظور گسترش همکاری‌های مشترک آموزشی و پژوهشی با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی و فناوری بین پارک علم و فناوری خراسان و موسسه آموزش عالی فردوس به امضا رسید.


 رضا قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این نشست به مقوله پژوهش و فناوری به عنوان بازوی اجرایی دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاهی که بخواهد در جامعه نقش ایفا کند باید در حوزه پژوهش و فناوری حتما وارد شود.


رییس پارک علم و فناوری خراسان افزود: خوشبختانه فرهنگ مهارت آموزی به جای مدرک‌گرایی صرف در کشور در حال نهادینه شدن است و دانشگاه‌ها به کمک پارک‌های علم و فناوری می‌توانند نقش موثری در عملیاتی‌سازی این موضوع ایفا کنند.


 هاشم جلیلی، سرپرست مؤسسه آموزش عالی فردوس هم در این نشست، ویژگی خاص این دانشگاه را تمرکز صرف بر رشته‌های هنر اعلام کرد و گفت: مؤسسه آموزش عالی فردوس از این جهت که فقط دارای رشته‌های مرتبط با هنر می‌باشد، در شرق کشور نمونه است.


وی افزود: از آنجا که ذات رشته هنرخلاقیت و نوآوری است، تاسیس مرکز نوآوری و شکوفایی با کمک پارک علم و فناوری خراسان در این دانشگاه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.
آقای مهندس شریعتی، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان اعلام کرد: قرار است تا بر اساس تفاهم نامه مشترک، دفتر هماهنگی با پارک در محل دانشگاه فردوس تاسیس شود تا درواقع به عنوان کانون خلاقیت و نوآوری در این دانشگاه فعالیت کند.


حسین مجتبوی، معاون آموزشی مؤسسه آموزش عالی فردوس نیز انعقاد این تفاهم نامه را فتح باب خوبی برای گسترش همکاری‌ها عنوان کرد و خواستار برگزاری دوره‌های استارتاپی با همکاری پارک در این دانشگاه شد.


حمید طباطبایی، معاون پژوهش و فناوری موسسه آموزش عالی فردوس نیز عدم آشنایی دانشجویان با فضای کسب وکار را به عنوان یکی از مشکلات دانشگاه ذکر کرد و گفت: ما در مؤسسه آموزش عالی فردوس تمام تلاش خود را برای تبدیل علم به ثروت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری خراسان انجام خواهیم

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3040

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید