امروز: شنبه 03 فروردين 1398 برابر با 23 مارس 2019

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی در آستانه هفته ملی استاندارد اعلام کرد: آسانسور بیمارستان ها نیازمند درمان استاندارد سازی است

  • شنبه, 21 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 مدیرکل استاندارد خراسان رضوی در آستانه هفته ملی استاندارد اعلام کرد: آسانسور بیمارستان ها نیازمند درمان استاندارد سازی است مدیرکل استاندارد خراسان رضوی در آستانه هفته ملی استاندارد اعلام کرد: آسانسور بیمارستان ها نیازمند درمان استاندارد سازی است http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، علیرضا جمیع، مدیرکل استاندارد خراسان رضوی در نشست خبری هفه ملی استاندارد و ارائه گزارش عملکرد شش ماه اول امسال افزود: یکی از حوزه هایی که نظارت ویژه بر آن داریم حوزه سلامت است و از مجموع ۸۵ بیمارستان و مرکز درمانی که آسانسورهای آنها مورد ارزیابی قرار گرفته است فقط یک مورد استانداردهای لازم را رعایت شده است.

وی با اظهار تاسف از اینکه امنیت و استاندارد در مراکز درمانی و بیمارستانها حائز اهمیت است، افزود: از 85 بیمارستان ۸۴ مرکز درمانی و بیمارستان دچار نواقص زیادی بودند که پس از بازرسی ها به تمامی این واحدهای درمانی اعلام کردیم که نسبت به استانداردسازی آسانسورهایشان اقدام کنند.

جمیع خاطرنشان کرد: آسانسورهای غیراستاندارد دستگاههای دولتی هم پلمپ شده که پس از استاندارد سازی فعال خواهند شد و اخطارهای لازم از سوی استانداری و دستگاه قضایی داده شده و اگر اتفاقی رخ دهد مدیر آن مجموعه باید پاسخگو باشد.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: درآخرین ارزیابی انجام شده از 84 آسانسور سازمانهای دولتی در مشهد فقط 6 مورد تایید شده و 87 مورد دیگر ناایمن و غیراستاندارد هستند.
وی با بیان اینکه از کل مجموعه ها آسانسور ۳۰۹ سازمان، بازرسی شده که ۱۰۵ مورد آن به تایید رسید، افزود: تمامی شهربازیها و پارکهای آبی استان دارای تائیده استاندارد هستند و این مجموعه هر سه ماه یکبار پیگیر بهروزرسانی مجوز استاندارد انها می باشد.

جمیع درباره استاندارد پله برقی ها و آسانسورهای منازل گفت: پله برقی هم در مصوبه اخیر شورای عالی استاندارد در لیست استاندارد اجباری قرار گرفت و آسانسورهای منازل هم باید سالی یک نوبت تست شود که مسئولیت آن با مدیر ساختمان است.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی پیرامون استاندارد های مورد تایید مهدکودک ها افزود: نظارت بر مهدهای کودک هم در بحث استاندارد بودن محصولاتشان بهصورت مستمر انجام و اشکالات موجود جهت رفع به بهزیستی اعلام می شود.

وی گفت : ۳۰۰ مهدکودک استان درشش ماهه نخست سال ۹۷ مورد بازرسی قرار گرفت که متاسفانه هیچکدام دارای استاندارد لازم نبودند و لازمست زمینه ترویج استاندارد در مکان های عمومی با همراهی رسانه ها فراهم شود.

جمیع افزود :در ۱۳ شرکت بازرسی آسانسور استان خراسان رضوی ۳۵ بازرس فعال هستند و طبق برنامه ریزی های انجام شده ، نظارت و بازرسی ها در ۶ ماهه دوم امسال بیشتر خواهد بود.

وی درباره استاندارد هتل آپارتمانها گفت: هتلها و هتل آپارتمانها دارای استاندارد اجباری نیستند، اما اگر واحد های اقامتی پیگیر نظارت و بازرسی استاندارد باشد میتوانیم همراهی و همکاری لازم را داشته باشیم تا در بحث استاندارد بودن هم نمونه باشند.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری، ۱۰۳ مورد صدور پروانه، ۱۴۲ مورد تمدید پروانه، هفت هزار و ۴۵۸ مورد نمونهبرداری از مراکز تولید و عرضه،هشت هزارو۵۰ مورد بازرسی از مراکز تولید و عرضه هزار و ۸ مورد بازرسی از تجهیزات تفریحی داشتیم.

وی با بیان اینکه برای ۳۲۸ کالای وارداتی و ۵۲۹ کالای وارداتی استان پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شده خاطرنشان کرد: مراسم هفته ملی استاندارد امسال ۲۸ مهر ماه با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد و استاندار خراسان رضوی در سالن صبا صداوسیمای خراسان رضوی برگزار می شود.


 
 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3056

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید