امروز: شنبه 03 فروردين 1398 برابر با 23 مارس 2019

موسسه آموزش عالی فردوس چند قدم تا دانشگاه شدن

  • سه شنبه, 24 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
موسسه آموزش عالی فردوس چند قدم تا دانشگاه شدن موسسه آموزش عالی فردوس چند قدم تا دانشگاه شدن http://mashhadomran.ir

سید حسین مجتبوی، معاون آموزش موسسه اموزش عالی فردوس در گفتگوی اختصاصی با سردبیر پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران گفت:با توجه به اینکه موسسه آموزش عالی فردوس از مهمترین مراکز آموزش عالی شرق کشور در زمینه رشته های مرتبط با هنر است ودر واقع قطب فعالیتهای علمی در رشته های هنری همچون نقاشی ، موسیقی ایرانی ، تصویر سازی ، هنر اسلامی ، ارتباط تصویری ، معماری محسوب می شود.


وی گفت: ما معتقدیم اگر موسسه چند گام اساسی و بزرگ بردارد می تواند از موسسه آموزش عالی به دانشگاه تبدیل وضعیت پیدا کند که خوشبختانه در این راستا فعالیتهای خوبی توسط ریاست محترم موسسه ، هیات رئیسه و مدیران گروههای آموزشی شروع شده از جمله جذب هیات علمی مجرب با مدرک phd و ارتقاء سطح آموزش های موسسه و استاندار سازی فعالیتهای علمی ، پژوهشی و فرهنگی است.

مجتبوی با بیان اینکه موسسه آموزش عالی فردوس ،در توسعه فیزیکی فضای اموزشی و کارگاهی ، تلاش کرده است، افزود: ارتباط بیشتر موسسه با نهادها ، دستگاهها و موسساتی که در زمینه فعالیتهای علمی موسسه فعالیت دارند از جمله برنامه های پیش رو است .

معاون آموزش عالی فردوس خاطر نشان کرد:اخیرا تفاهم نامه ای با پارک علم و فناوری به امضا رسیده که مقدمه تاسیس و راه اندازی مرکز رشد و نو آوری می باشد  و همچنین ارتباط با شهرداری مشهد از جمله فعالیتهای اخیر این موسسه اموزش عالی است در این رهگذر در طی سه مرحله متوالی شاهد حضور شهردار مشهد ، در مراسم آغاز سال تحصیلی و حضور معاون فرهنگی شهردار در نشست مشترک مدیران گروه بوده ایم .

وی با بیان اینکه بسیاری از نقاشی های دیواری و المان های سطح شهر مشهد مانند المان تعظیم به حضرت امام رضا علیه السلام در میدان شهدا ء ، ساخت سردیس های شهدای گرانقدر و ..... با همکاری استادان ، اعضای هیات علمی و دانشجویان موسسه انجام شده است گفت: نقاشی های دیواری مرتبط با شاهنامه فردوسی واقع در میدان فردوسی و طراحی فضای داخلی ایستگاه سراب مشهد از جمله این آثار هنری است.

مجتبوی با اشاره به امضای تفاهم نامه با دانشگاهها ی مشهد افزود: ارتباط و عضویت در شبکه جامع دانشگاهها و ایجاد پایگاه جهت فعالیتهای کلنیک های فعال شبکه جامع دانشگاههای استان از جمله این هم افزایی ها است.

وی گفت:از جمله برنامه های پیش رو ارتباط بیشتر با اداره کل میراث فرهنگی استان و فعالیتهای علمی و هنری مشترک ، جهاد دانشگاهی واداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی است.
مجتبوی در پایان ضمن اعلام این خبر که بزودی رشته ادبیات نمایشی و چند رشته جدید دیگر مرتبط با رشته های موجود در موسسه راه اندازی می شود، افزود:برگزاری نشست های علمی و اجرای طرح های علمی و پژوهشی توسط استادان موسسه از دیگر برنامه های پیش روی موسسه آموزش عالی فردوس می باشد .

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3059

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید