امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

با حضومدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور: نقشه های اجرایی جلوخان فردوسی بررسی و تائید شد

  • جمعه, 27 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
با حضومدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور: نقشه های اجرایی جلوخان فردوسی بررسی و تائید شد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، ابوالفضل مکرمی فرمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی  درجلسه هیئت راهبردی احیای توس با بیان این مطلب افزود: نقشه های اجرایی و جزئیات اجرایی طرح بازپیرایی در این جلسه مورد بررسی و تائید قرار گرفت و برای اجرا نهایی شد.

وی با اشاره به طرح بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه گفت: طبیعت و اصالت و هویت جلوخان برابر باغ فردوسی و جلوخان فعلی خواهد بود.

مکرمی فریادآورشد: جلوخان یک ره باغ است که بازپیرایی ها درلایه هایی رویی اجرا می شود و تاسیساتی درعمق ایجاد نخواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به اقدامات و برنامه های احیا شهر تاریخی توس اشاره کرد.

عزم جدی مسئولان شهری ، استانی و ملی

هم چنین فرهاد عزیزی مدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورنیز در این جلسه گفت: علاقه مند بودم که در احیای توس و مجموعه آرامگاه فردوسی سهمی داشته باشم که با اقداماتی که آغاز شده کنونی سرانجام خوبی برای توس و آرامگاه فردوسی رقم می خورد.

عضو هیئت راهبردی احیای توس ادامه داد: شرایط فعلی در شان فردوسی و توس نیست و همیشه این سوال مطرح بود که چرا با وجود این همه پتانسیل بازهم این ظرفیت بلا تکلیف است.

عزیزی برضرورت اجرای سریع کارتاکید کرد و افزود: اکنون که عزمی جدی در همه مسئولان شهری و استانی وملی برای کمک به احیای توس ایجاد شده است اقدامات خوبی در توس اتفاق می افتد.

همچنین احسان زهره وندی مدیرپایگاه میراث فرهنگی شهرتاریخی توس و آرامگاه فردوسی گزاشی از اقدامات انجام شده برای بازپیرایی جلوخان آرامگاه و هم چنین اقدامات انجام شده برای طرح احیای برج و باروی توس ارائه کرد.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3074

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید