امروز: پنج شنبه 27 تیر 1398 برابر با 18 جولای 2019

آخرین خبرها

ازصدور مجوز فعالیت 15 ایستگاه صلواتی و فضاآرایی معابر تا تجهیز سوله مدیریت بحران؛ شهرداری منطقه ثامن آماده پذیرایی از مسافران دهه آخر صفر

  • دوشنبه, 07 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
شهرداری منطقه ثامن آماده پذیرایی از مسافران دهه آخر صفر شهرداری منطقه ثامن آماده پذیرایی از مسافران دهه آخر صفر http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید مصطفی نعمتی،  شهردار منطقه ثامن اقدامات و فعالیت های شهرداری منطقه ثامن را به منظور پذیرایی از زائران بارگاه منور رضوی در ایام دهه آخر ماه صفر را تشریح کرد.

شهردار منطقه ثامن مشهد از آمادگی کامل شهرداری این منطقه برای پذیرایی از زائران حضرت امام رضا(ع) در ایام دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

 نعمتی، با اشاره به برنامه‌های این منطقه در استقبال از زائران دهه ‌آخر صفر اظهار کرد: در ایام پایانی ماه صفر، منطقه ثامن و بافت پیرامون حرم مطهررضوی قدمگاه عشاق و ارادتمندان حضرت رضا(ع) است و ما برنامه های مختلفی را جهت استقبال شایسته ازاین بزرگواران و همچنین تامین رفاه مجاوران حرم رضوی در نظر گرفته ایم.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع حضور خیل زائران و عزاداران در ایام پایانی ماه صفر وبه ویژه شهادت امام رضا(ع)، که امسال توسط دستگاه های ذی ربط بیش از 5 میلیون نفر پیش بینی شده است،کارگروه ویژه ای به منظور هماهنگی بیشتر بین دستگاه های خدمت رسان در شهرداری منطقه ثامن تشکیل و جلسات متعددی برگزار شد و اقدامات ویژه ای برای این ایام پیش بینی شده است.

 نعمتی در تشریح این اقدامات عنوان کرد: برخی از تمهیدات در نظر گرفته شده بصورت مستقیم توسط همکاران ما در مجموعه نهاد مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی انجام می شود و برخی اقدامات نیز با مشارکت شهروندان ،شوراهای اجتماعی محلات و سایر نهادها و یا تشکل های مردمی مرتبط صورت خواهد گرفت.

*ابلاغ شرایط ویژه به کارکنان و پیمانکاران

نعمتی از ابلاغ شرایط ویژه به پیمانکاران و افزایش 35 درصدی نیروهای کارگری خدمات شهری برای روزهای پایانی ماه صفر خبر داد و افزود: لزوم فراهم‌آوردن شرایطی مناسب، متناسب با افزایش قابل توجه زائران در این ایام سبب شد تا تعداد ماشین‌آلات جمع‌آوری و حمل زباله و رفت و روب مکانیزه نیز افزایش یابد و به‌منظور حفظ نظافت محیط شهری، خیابان‌هاو معابر منتهی به حرم مطهر رضوی به‌صورت 24 ساعته و مستمر رفت و روب و تنظیف می‌شوند.

وی از برنامه ریزی جهت شستشو، تنظیف و رفع نقص روزانه مخازن زباله 1100 لیتری و سطل‌های زباله سطح منطقه و نیز آهک‌پاشی جایگاه این مخازن و سطل‌های ثابت خبرداد و افزود: علاوه بر این اقدامات،شستشوی سطح پیاده روها و خیابان ها و نیز سایبان مغازه‌ها به منظورزیباسازی بهتر منطقه در دستورکار قرار گرفته است.

شهردار منطقه ثامن همچنین به جمع آوری و رفع هر گونه مواردی که مسیر تردد زائران را سد و موجب اخلال در آمدوشد آن ها می شوند اشاره کرد و افزود: در این ایام با هرگونه اقدام که منجر به سدمعبر و یا اخلال در رفت و آمد زائران و مجاوران در حریم اطراف حرم می شود برخورد خواهد شد و به همین منظور 70 نفر نیروی ویژه در غالب اکیپ های رفع سدمعبر،جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر، جلوگیری از چادر خوابی و اتراق غیرمجاز و نیز جمع‌آوری موتور سیکلت ها از سطح پیاده‌روها و دوربرگردان های حرم مطهر با همکاری پلیس راهور از دیگر برنامه های واحد سدمعبر بصورت سه شیفت کاری فعال خواهند بود.

نعمتی ادامه داد: البته قبلا اطلاع رسانی لازم از طریق نصب بنر در معابر و اماکن عمومی در رابطه با معرفی پارکینگ های سطح منطقه،اماکن مجاز اتراق و نصب چادر در سطح شهر و همچنین آموزش ها و هشدارهای ایمنی و بهداشتی لازم صورت گرفته تا زائران و مجاوران محترم دچار مشکل نشوند.

شهردار منطقه ثامن همچنین از معطرسازی خیابانهای اصلی منتهی به حرم مطهررضوی به وسیله دستگاه های عطرافشان نصب شده در معابر منتهی به حرم مطهر خبر داد و افزود: تمامی دستگاه های سقاخانه و آبسردکن موجود در پیاده روها و بوستان ها با قابلیت 320 شیر برداشت در سطح منطقه رفع نقص و راه‌اندازی شده است.

*فضاآرایی شهری متناسب با ایام سوگواری

نعمتی به فعالیت های فرهنگی شهرداری منطقه ثامن در این ایام هم اشاره کرد و افزود: خیابان های منتهی به حرم مطهررضوی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن و با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات و پایگاه های بسیج سطح منطقه در این ایام با استفاده بیش از یک هزار متر ریسه های پارچه ای و 650 عدد بیرق میله ای مشکی سیاه پوش خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: در زمینه حفظ طراوت فضای شهری بافت پیرامون حرم مطهر رضوی و زیبایی های سیمای بصری هم به همت اداره فضای سبز شهرداری منطقه ثامن،رفع نواقص و کسری گل فلاور باکس ها،پرچین باغچه ها و سطح میادین و آیلند میانی بلوارها به صورت مداوم انجام می پذیرد.

نعمتی ادامه داد: سرخ رنگ شدن آب نماهای میادین بیت المقدس و طبرسی در ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع)، رفع نقص نورپردازی های بوستان ها و سطوح سبز، و نیز فعال نگه داشتن سرویس های بهداشتی بوستان ها و پارک های محلی اطراف حرم از دیگر اقدامات این اداره خواهد بود.

*سامان دهی خادمان معنوی امام رضا(ع)

نعمتی به اقدام جالب شهرداری مشهد در به راه اندازی کمپین (مهمان داریم) و ساماندهی داوطلبان خادمان معنوی امام رضا(ع) از طریق سایت «شهروند میهمان نواز حریم رضوی»، اظهارکرد: سمن ها و تشکل های مردمی همواره متقاضی ارائه خدمت به زائران و عزاداران بوده و هستند،که امسال به تبع سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد،تمامی داوطلبان ضمن در نظر گرفتن تخصص،مهارت، علاقه مندی و نوع خدماتشان به صورت هدفمند،توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن،سازماندهی می شوند که تا کنون بیش از 200 نفر از طریق سامانه مذکور آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اند.

وی همچنین به برپایی ایستگاه های صلواتی توسط هیئات مذهبی و نهادهای مردمی در اطراف حرم منور رضوی اشاره کرد و گفت : امسال 3 ایستگاه صلواتی جهت توزیع چای و نوشیدنی های گرم بین زائران،توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن و با مشارکت شهروندان منطقه در نظر گرفته شده است و تعداد 15 مجوز برپایی ایستگاه نیز در معابر فرعی پیرامون حرم مطهررضوی،جهت هم میهنان عزیزی که از اقصی نقاط کشور متقاضی بودند، با هماهنگی نیروی انتظامی،مرکز بهداشت ثامن و پلیس راهور به جهت حفظ و رعایت جوانب ایمنی و امنیتی،صادر شده است.

شهردار منطقه ثامن گفت: علی الرغم اینکه شهرداری متولی امر اسکان نمی باشد اما در عین حال با توجه به اینکه دمای هوا در روزهای اخیر کاهش یافته و پیش بینی های هواشناسی افزایش بارندگی ها را اعلام کرده است، سالن ورزشی وحدت،علاوه بر تجهیز به عنوان مرکز مدیریت بحران منطقه، امکان اسکان اضطراری با ظرفیت 400 نفر در صورت بروز شرایط بحرانی را داراست.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3115

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید