امروز: پنج شنبه 27 تیر 1398 برابر با 18 جولای 2019

آخرین خبرها

شهردار منطقه چهار مشهد خبر داد: کنترل کامل آب افتادگی معابر در منطقه 4 در بارندگی های روز گذشته

  • دوشنبه, 07 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
شهردار منطقه چهار مشهد خبر داد: کنترل کامل آب افتادگی معابر در منطقه 4 در بارندگی های روز گذشته شهردار منطقه چهار مشهد خبر داد: کنترل کامل آب افتادگی معابر در منطقه 4 در بارندگی های روز گذشته http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، غلامرضا غلامی ،شهردار منطقه چهار مشهد از کنترل کامل مشکل آب افتادگی معابر در سطح این منطقه در بارندگی های روز گذشته خبر داد.

غلامی با بیان اینکه شهرداری این منطقه آمادگی لازم را برای مقابله با بحران و حوادث احتمالی با توجه به آغاز فصل بارندگی دارد، گفت: با شناسایی محل های آب افتادگی، نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدامات لازم صورت گرفته به طوری که در بارندگی روز گذشته آب افتادگی در معابر به طور کامل کنترل و مهار گردید.

شهردار منطقه چهار مشهد به اقدامات شهرداری این منطقه در روز گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: طی این مدت 3 دستگاه تانکر و 4 دستگاه موتور پمپ به کار گرفته شدند و 300 نیروی خدمات شهری در آماده باش بودند.

غلامرضا غلامی خاطرنشان کرد: روز گذشته در انتهای شهید کمالی 16 واقع در پنجتن 55، انتهای پنجتن 77 و 81 به دلیل وجود اراضی کشاورزی و عدم امکان ادامه احداث جداول و کانال های جمع آوری آب های سطحی، تجمع آب صورت گرفته بود که به وسیله تانکر و موتور پمپ، آب های موجود جمع آوری و به کانال ها و کشف رود منتقل شدند.

وی اذعان داشت: به منظور رفع کامل آب افتادگی معابر در شهرک‌های صبا و نیکروز و نوکاریز عملیات احداث کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی پنجتن 55 با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال با 1130 مترطول شامل 500 متر سرپوشیده و 630 متر روباز در روزهای پایانی سال 96 به بهره برداری رسید و مشکل آب افتادگی در این محدوده به طور کامل مرتفع گردید.

غلامی لایروبی کانال ها و جداول سطح منطقه را از اقدامات مستمر اداره خدمات شهری این منطقه عنوان کرد و افزود: جمع‌آوری آب‌های سطحی این منطقه از طریق 21 کانال سرپوشیده به متراژ 21 هزار و 500 مترطول و 60 هزار مترطول کانال روباز انجام می گردد.

وی در خصوص جانمایی کانال‌های سرپوشیده سطح منطقه تصریح کرد: کانال پنجتن برای جمع‌آوری آبهای سطحی بزرگراه شهید بابانظر و فرعی‌های خیابان پنجتن و کانال شهید عرفانی جهت جمع آوری آب‌های سطحی معابر فرعی بلوار طبرسی شمالی و هدایت آن‌ها به کشف رود احداث شده و در رفع مشکل آب افتادگی معابر شمال بزرگراه شهید بابانظر بسیار تاثیرگذار بوده اند.

شهردار منطقه چهار مشهد ادامه داد: همچنین کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی صاحبدلان حدفاصل شهید بابانظر 55 تا 49 و از تقاطع خیابان صاحبدلان و بزرگراه شهید بابانظر تا علامه طباطبائی 26 قرار گرفته است.

غلامرضا غلامی اضافه کرد: کانال‌های دیگری نیز در بلوارهای طبرسی جنوبی، امت، شهید مفتح، مجلسی شرقی، ایثار، ابوریحان، پنجتن، خیابان شهید قربانی و بزرگراه شهید بابانظر جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی جانمایی شده‌اند.

وی در پایان اضافه کرد: از ابتدای سال جاری با انجام اقداماتی همچون لکه گیری آسفالت، اصلاح شیب بندی آسفالت و جداول، اصلاح ورودی آبریزها، بازسازی کانال ها، جداول و ... سعی شده تا از آب افتادگی در معابر سطح منطقه هنگام بارندگی جلوگیری گردد.

شایان ذکر خوشبختانه علاوه بر احداث و بازسازی کانال های جمع آوری آب های سطحی، فراگیری آموزش های مقابله با بحران توسط نیروهای اداره خدمات شهری منطقه، کمک قابل توجهی به رفع کامل آب افتادگی در معابر سطح منطقه کرده است.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه چهار

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3117

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید