امروز: یکشنبه 04 فروردين 1398 برابر با 24 مارس 2019

بازپیرایی بافت تاریخی روستای زعفرانیه سبزوار در گام سوم

  • شنبه, 12 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 بازپیرایی بافت تاریخی روستای زعفرانیه سبزوار در گام سوم بازپیرایی بافت تاریخی روستای زعفرانیه سبزوار در گام سوم http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محسن برآبادی،مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی سبزوار گفت: مرحله سوم بازپیرایی بافت تاریخی روستای زعفرانیه سبزوار در حال انجام است.

 


 برآبادی  با بیان این مطلب افزود: بافت خشتی و تاریخی دست نخورده این روستا سبب شد پایگاه میراث فرهنگی سبزوار برای بازپیرایی و بهسازی این بافت وارد عمل شود و با بهسازی بافت طبق معماری گذشته علاوه بر حفظ این بافت ارزشمند و دست نخورده به توسعه گردشگری کمک کند.

وی به ظرفیت های گردشگری زعفرانیه اشاره کرد و افزود: به دلیل وجود ۶ اثر تاریخی ارزشمند ثبت شده مربوط به دوره های مختلف تاریخی از جمله کاروانسرای زعفرانیه، یخچال کلانتر، قلعه کهنه، چاپارخانه زعفرانیه، حمام زعفرانیه و آب‌انبار زعفرانیه جایگاه منحصر بفردی در میراث فرهنگی دارد.

به گفته محسن برآبادی، روستای زعفرانیه همچنین در جوار پناهگاه حیات وحش شیراحمد و رودخانه کال شور سبزوار قرار گرفته و از جنبه طبیعت گردی نیز حائز اهمیت است.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی سبزوار به راه اندازی نخستین اقامتگاه بوم گردی غرب خراسان رضوی در روستای زعفرانیه در دو سال قبل اشاره کرد و گفت: با بازپیرایی معابر و محور اصلی روستا و توسعه صنعت گردشگری اقامتگاه ها و اماکن پذیرایی مناسبی در روستا شکل خواهد گرفت.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3131

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید