امروز: یکشنبه 04 فروردين 1398 برابر با 24 مارس 2019

برگزاری نمایشگاه های هفته کارآفرینی، توانمندسازی و مهرورزی در خراسان رضوی

  • یکشنبه, 13 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 برگزاری نمایشگاه های هفته کارآفرینی، توانمندسازی و مهرورزی در خراسان رضوی برگزاری نمایشگاه های هفته کارآفرینی، توانمندسازی و مهرورزی در خراسان رضوی http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سیدحسین کرایی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی در مورد برگزاری نمایشگاه‌های هفته کارآفرینی، توانمندسازی و مهرورزی در استان گزارش داد.


 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در شرایط اقتصادی کنونی، یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش تولید و حمایت از محصولات داخلی، ایجاد شرایط و فراهم کردن زمینه راه‌اندازی کارگاه‌ها و اشتغال‌های خرد و خانگی و کمک به بازاریابی و فروش آن‌هاست.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر کمیته امداد با توجه ویژه به توانمندسازی مددجویان و خانواده‌های تحت حمایت خود گام‌های مؤثری در ایجاد و توسعه کارگاه‌های خرد و اشتغال‌های خانگی برداشته است که بستر بسیار مناسبی را جهت اشتغال و تولید ملی فراهم آورده است.

کرابی به برگزاری نمایشگاه‌های هفته کارآفرینی، توانمندسازی و مهرورزی اشاره کرد و افزود: هدف از این نمایشگاه استفاده از ظرفیت نخبگان، کارآفرینان و خیران در ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف و شبکه‌سازی در دو مرحله در سطح استان در حال برگزاری است.

وی افزود: برنامه‌های برگزاری نمایشگاه در این هفته شامل برپایی بازارچه فروش محصولات و برگزاری نشست‌های تخصصی با کارآفرینان برتر شهرستان‌ها، برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی با حضور مسئولان و خیران و برگزاری کارگاه ایده پردازی و نوآوری (استارت تاپ) در حوزه جوانان است.

کرابی حوزه‌های شرکت‌کننده در این نمایشگاه‌ها را علاوه بر اشتغال، شامل مشارکت‌های مردمی، فرهنگی و حمایت و سلامت خانواده نیز دانست.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی بابیان اینکه برگزاری این نمایشگاه در دو مرحله در استان صورت می‌گیرد افزود: مرحله اول از ابتدای مهرماه آغازشده و تا پایان آبان به اتمام می‌رسد که شامل شهرستان‌های تربت‌حیدریه، تربت‌جام، نیشابور و سبزوار می‌شود.

کرابی ادامه داد: مرحله دوم برگزاری نمایشگاه هفته کارآفرینی به میزبانی 15 شهرستان دیگر استان تا پایان فصل پاییز انجام می‌شود.

وی اعلام کرد: تعداد غرفه‌های نمایشگاه با توجه به ظرفیت شهرستان بین 40 تا 50 غرفه متغیر است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: مرحله نهایی این نمایشگاه در اسفندماه با مشارکت همه شهرستان‌ها در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 

منبع:سایت خبری کمیته امداد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3132

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید