امروز: یکشنبه 04 فروردين 1398 برابر با 24 مارس 2019

مصرف گاز در خراسان رضوی 41 درصد افزایش یافت

  • یکشنبه, 13 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 مصرف گاز در خراسان رضوی 41 درصد افزایش یافت مصرف گاز در خراسان رضوی 41 درصد افزایش یافت http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهدعمران،سیدحمیدفانی،مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با توجه به برودت هوای هفته گذشته در این استان حجم مصرف گاز نسبت به مدت مشابه پارسال 41 درصد افزایش یافت.

وی افزود: روزهای پنجم تا یازدهم آبان جاری، 272 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شد. این میزان در مدت مشابه پارسال 193 میلیون مترمکعب بود.

فانی ادامه داد: دو میلیون و 199 هزار و 323 خانوار زیر پوشش شبکه گازرسانی خراسان رضوی هستند. با توجه به فصل سرما به مشترکان توصیه می شود نکات ایمنی را پیش از راه اندازی وسایل گازسوز رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: استفاده از کلاه H اطمینان از باز بودن مسیر دودکش نیز موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به این منظور مشترکان می توانند وزنه ای را از مسیر دودکش توسط نخ به پایین هدایت کنند، اگر وزنه در محل ورودی دودکش مشاهده شد مسیر باز است در غیر این صورت مسیر مسدود بوده و باید جهت بازبینی اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: استفاده از لوله های بخاری استاندارد فلزی نکته دیگری است که مشترکان باید رعایت کنند. در هیچ شرایطی نباید از لوله های فنری یا آکاردئونی استفاده شود. کنترل دقیق اتصالات شیلنگ به بخاری و لوله گاز هم از دیگر موارد ایمنی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فانی ادامه داد: حداکثر طول شلنگ گاز هم باید یک متر و 20 سانتیمتر و دو طرف محل اتصال به وسیله بست فلزی محکم شده باشد و از هیچ وسیله دیگری استفاده نشود. بعد از روشن شدن وسیله گازسوز نیز مشترکان باید از گرم بودن دودکش اطمینان حاصل کنند زیرا اگر لوله دودکش سرد باشد علامتی برای مکش معکوس گاز سمی است.

وی گفت: سامانه های تلفنی 194 و 37074 شرکت گاز در خراسان رضوی به پرسشهای شهروندان در حوزه های مختلف مرتبط با گازرسانی پاسخ می دهند.

یک میلیون و 747 هزار و 333 خانوار شهری و 451 هزار و 990 خانوار روستایی زیرپوشش شبکه گازرسانی خراسان رضوی است. همچنین 13 هزار و102 مشترک صنعتی از سوخت گاز استفاده می کنند که 10 هزار و 543 آنها مشترک جزء و پنج هزار و 592 مشترک عمده هستند.

 

منبع:روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3135

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید