امروز: چهارشنبه 26 تیر 1398 برابر با 17 جولای 2019

آخرین خبرها

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد: اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکی

  • دوشنبه, 14 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد: اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد: اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکی http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید محمد بحرینی،معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اتمام طرح توسعه دانشکده دندان پزشکی و تجهیز کامل آن را از مهمترین اقدامات انجام شده این معاونت در شش ماهه نخست سال جاری عنوان کرد. 

بحرینی اظهار کرد: این پروژه با زیر بنای پنج هزار متر مربع به منظور توسعه خدمات آموزشی و درمانی در دانشکده دندان پزشکی به اجرا در آمده و در حال حاضر آماده بهره برداری شده است.

وی تصریح کرد: مراحل طراحی دو پروژه ساختمان پژوهشکده چند منظوره و ساختمان آموزشی شامل ۴ دانشکده با متراژ ۵۹ هزار متر مربع اتمام یافته و در صورت تأمین اعتبار عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

ساخت ۴۴۹ تخت بیمارستانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال اجراست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در باره  توسعه طرح های بیمارستانی نیز گفت: پروژه های بیمارستانی شامل ۳۲۰ تختخوابی شهید هاشمی نژاد، ۶۴ تختخوابی گلبهار، اورژانس ۶۵ تختخوابی بیمارستان قائم(عج) و ۲۰۰ تختخوابی امداد و نجات جنوب مشهد با زیر بنای بیش از ۷۰ هزار متر مربع با متوسط ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

 بحرینی خاطر نشان کرد: مقدمات لازم برای اجرای پروژه های بیمارستانی جدید شامل ۲۰۰ تختخوابی بردسکن، ۵۴۰ تختخوابی مشهد با زیر بنای ۷۰ هزار متر مربع انجام شده است و در صورت تامین اعتبار آماده کلنگ زنی است.

اجرای شش پروژه درمانی در قالب برنامه تحول نظام سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در قالب برنامه تحول نظام سلامت اجرای شش پروژه عمرانی با زیر بنای ۱۶ هزار متر مربع در دستور کار قرار گرفت بیان داشت: بر این اساس پروژه کلینیک ویژه شهید هاشمی‌نژاد و فضای شیمی درمانی واقع در طبقه فوقانی این پروژه ابتدای مهر ماه سال جاری به بهره برداری رسید.

 بحرینی خاطر نشان کرد: دیگر پروژه ها شامل اورژانس بیمارستان طالقانی، کلینیک ویژه بیمارستان طالقانی، اورژانس بیمارستان شهید کامیاب و مرکز تشخیص و غربالگری سرطان بیمارستان امام رضا (ع) با میانگین پیشرفت ۷۳ درصد در حال انجام است.

اتمام ۱۵۰ پروژه بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در قالب برنامه تحول نظام سلامت و تفاهم نامه مشترک میان استانداری، وزارت بهداشت و دانشگاه اجرای ۲۳۵ پروژه بهداشتی در دستور کار قرار گرفت اظهار کرد: تا کنون ۱۵۰ پروژه بهداشتی به اتمام رسیده است و عملیات عمرانی ۸۵ پروژه نیز با وجود کمبود اعتبار و سخت شدن مدیریت عملکرد پیمانکاران به دلیل انباشت بدهی‌های عمرانی در حال اجراست.

 بحرینی به اجرای هتلینگ مراکز درمانی در قالب برنامه تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: برنامه ارتقاء کیفیت هتلینگ به صورت عمده در ۴ بیمارستان( قائم، شریعتی، ابن سینا و حجازی) به اجرا در آمد و بر این اساس حدود ۱۲ پروژه تعریف شد که با میانگین پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: نظارت مستقیم و مستمر بر عملکرد پیمانکاران نگهداشت و نیز بررسی ضرورت و نظارت بر اجرای بیش از ۵۰ پروژه تعمیراتی و خرد در واحدهای دانشگاه از دیگر فعالیتهای این معاونت در نیمه نخست سال جاری است.

 بحرینی، تدوین شیوه‌نامه مکاتبات اداری در دانشگاه،ساماندهی انبارهای دانشگاه، جمع‌آوری و ثبت اطلاعات کلیه انبارهای دانشگاه و ارسال به استانداری،تشکیل کمیته ورزشی کارکنان ،ایجاد بانک اطلاعاتی متقاضیان ارائه خدمات رفاهی به کارکنان دانشگاه،پیگیری قرارداد جدید بیمه تکمیل درمان،آغاز بهره‌برداری از پساب تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان تخصصی کودکان اکبر در آبیاری فضای سبز به ظرفیت اسمی روزانه ۱۵۰ متر مکعب،توسعه شبکه آبیاری قطره‌ای شهرک دانش و سلامت،راهبری ارزیابی عملکرد شاخص‌های عمومی سال ۹۶ دانشگاه و همکاری با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این زمینه را از دیگر اقدامات انجام شده در این معاونت برشمرد.

وی افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان بهداشت جهانی، به منظور طراحی و تدوین دوره آموزشی تخصصی "پرستاری پیشگیری و کنترل‌ عفونت‌ بیمارستانی" در دانشگاه برای اولین بار در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور از دیگر اقدامات مهم این معاونت به شمار می رود.

 

منبع: وبدا خراسان رضوی

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3138

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید