امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

راه اندازی دو کلینیک ویژه در مناطق کم برخوردار مشهد مقدس

  • دوشنبه, 14 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
راه اندازی دو کلینیک ویژه در مناطق کم برخوردار مشهد مقدس راه اندازی دو کلینیک ویژه در مناطق کم برخوردار مشهد مقدس http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،شاپور بدیعی،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تجهیز و بهره برداری از دو کلینیک ویژه شهید هاشمی نژاد و سیدی در مناطق کم برخوردار مشهد را از مهمترین اقدامات این معاونت در شش ماهه نخست سال جاری عنوان کرد.

بدیعی با بیان اینکه در قالب برنامه تحول نظام سلامت توسعه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در مناطق مختلف به ویژه مناطق کم برخوردار در دستور کار قرار گرفت اظهار کرد: با بهره برداری از این کلینیک ها ساکنان مناطق کم برخوردار از خدمات تخصصی و فوق تخصصی مناسبی بهره مند شدند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه تکمیل و بهره برداری از کلینیک های ویژه ابن سینا ، هاشمی نژاد ، طالقانی و شهرستان های کاشمر ،بردسکن و درگز نیز پیگیری می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه راه اندازی کلینیک های ویژه زمینه اجرای برنامه نظام ارجاع را نیز مهیا می کند اظهار کرد: برنامه نظام ارجاع در حال حاضر در سطح یک شامل مراکز بهداشتی درمانی اجرایی شده است و تلاش می شود با فراهم کردن زیر ساخت های لازم در مراکز درمانی و کلینیک های ویژه سطوح دو و سه که شامل خدمات تخصصی و فوق تخصصی است نیز به مرحله اجرا برسد.

توزیع تجهیزات پزشکی در میان مراکز درمانی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال

بدیعی با بیان اینکه در نیمه نخست سال جاری بیش از ۲۰ میلیارد ریال در حوزه تامین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی هزینه شده است خاطر نشان کرد: میکروسکوپ جراحی ENT، آرتروسکوپی،الکتروشوک،تخت احیاء نوزاد، دستگاه های دیالیز، اتوآنالایزر بیوشیمی، تخت زایمان، انژکتور سی تی اسکن، رادیولوژی دیجیتال، میکروسکوپ های جراحی و ست های جراحی از جمله تجهیزاتی است که در میان مراکز درمانی زیر پوشش توزیع شده است.

وی افزود: تجهیز بیمارستان تازه تاسیس خاتم الانبیاء باخرز ، تامین تجهیزات پزشکی بیمارستانهای دانشگاهی براساس نیازسنجی،تامین دستگاه آنژیوگرافی قلبی بیمارستان امام رضا(ع)، MRI کاشمر ،تامین تجهیزات مصرفی دیالیزبیمارستانهای دانشگاهی،پیگیری تجهیز مراکز غربالگری سرطان استان ( مدرس کاشمر- امام رضا ع مشهد – هاشمی نژاد مشهد)از دیگر اقدامات در راستای تجهیز مرکز درمانی به شمار می رود.

تجهیز و راه اندازی بخش های دیالیز در مناطق زیر پوشش دانشگاه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تجهیز و راه اتدازی بخش های دیالیز در بیمارستان های باخرز و خلیل آباد را از جمله اقدامات در نیمه نخست سال جاری عنوان و اظهار کرد: این بخش ها با ظرفیت ۹ تخت دیالیز راه اندازی شده است و با ایجاد آن ضمن ارتقاء خدمات رسانی به بیماران از انتقال به دیگر مراکز نیز جلوگیری می شود.

 بدیعی خاطر نشان کرد: همچنین در این مدت ۱۳ دستگاه دیالیز نیز در میان مراکز زیر پوشش دانشگاه توزیع شده است.

وی استقرار مدیریت خدمات شیمی درمانی در بیمارستانها و مراکز غیردولتی، اجرای طرح غربالگری بیماران MPS در قطب شمال شرق کشور،ساماندهی درمان بیماران PKU در بیمارستان اکبر،اجرای گایدلاین داروهای سرطان در مراکز درمانی،راه اندازی کلینیک زخم پای دیابتی در بیمارستان علوی،راه اندازی کلینیک روانشناسی بیمارستان قائم جهت بیماران MS،تجهیز بخش دندانپزشکی کلینیک سرور با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال جهت بیماران تالاسمی و هموفیلی را از دیگر اقدامات در راستای توسعه خدمات به بیماران خاص در مناطق زیر پوشش دانشگاه برشمرد.

 بدیعی برگزاری دوره های آموزشی در مراکز درمانی در راستای فرهنگ سازی زایمان طبیعی، راه اندازی ۲ دستگاه اتوبوس سلامت بانوان در سطح شهر به منظور اطلاع رسانی عمومی و ارتباط با رسانه های گروهی در راستای فرهنگ سازی سلامت از دیگر اقدامات این حوزه برشمرد.

راه اندازی ۱۰ پایگاه جدید اورژانس ۱۱۵ در مناطق زیر پوشش دانشگاه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه توسعه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی یکی از اولویت های این معاونت به شمار می رود اظهار کرد: به همین منظور در نیمه نخست سال جاری ده پایگاه جدید ( ۵ پایگاه شهری و پنج پایگاه جاده ای ) در شهرستان های زیر پوشش به همراه ده آمبولانس فعال و تجهیزات مورد نیاز راه اندازی شده است.

بدیعی با بیان اینکه در این مدت سه دستگاه آمبولانس موتوری نیز به ناوگان اورژانس ۱۱۵ افزوده شده است خاطر نشان کرد: در این مدت یک ساختمان پایگاه اورژانس ۱۱۵ به بهره برداری رسید و کار ساخت  چهار پایگاه دیگر نیز آغاز شده است.

وی افزود: در نیمه نخست سال جاری ۱۶۱ هزار ماموریت در محور های جاده ای و شهری توسط اورژانس ۱۱۵ انجام شد که بر اساس آن ۹۷ هزار نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3140

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید