امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد خبرداد: تصویب 18 مگا پروژه حوزه شهرسازی در کمیسیون عمران و شهرسازی شورا

  • دوشنبه, 14 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد خبرداد: تصویب 18 مگا پروژه حوزه شهرسازی در کمیسیون عمران و شهرسازی شورا رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد خبرداد: تصویب 18 مگا پروژه حوزه شهرسازی در کمیسیون عمران و شهرسازی شورا http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد هادی مهدی نیا،رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد از تصویب 18 مگا پروژه حوزه شهرسازی در این کمیسیون خبرداد.


 مهدی نیا با بیان این مطلب افزود: پنجاه و دومین جلسه کمیسیون عمران و شهرسازی پنجمین دوره شورای شهر با موضوع بررسی مگا پروژه های حوزه شهرسازی شهر مشهد در برنامه عملیاتی شهرداری برگزارشد.

او ادامه داد: در این جلسه کمیسیون علاوه براعضای شورای شهر، معاون مالی و پشتیبانی شهرداری، نمایندگان معاونت های شهرسازی و معماری و برنامه ریزی شهرداری و مشاوران کمیسیون عمران و شهرسازی حضور داشتند.

وی با اشاره به تعریف مگا پروژه اظهارکرد: مگا پروژه ها در حوزه شهرسازی پروژه هایی هستند که علاوه بر بزرگ مقیاس بودن ، چندین پروژه زیرمجموعه و وابسته نیز دارند و مانند یک سبد پروژه از چندین پروژه تشکیل شده اند.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد تصریح کرد: تهیه مطالعات مکمل فرصتهای سرمایه گذاری(پروژه پیشتاز توسعه) ، یکپارچه سازی و هماهنگ سازی طرح جامع و طرح های تفصیلی هفت گانه و طرح های موضعی و موضوعی از مگا پروژه های مطالعات توسعه شهری است.

مهدی نیا افزود: هم چنین مکانیابی شهرکهای نوآور و صنایع هوشمند برتر(حوزه شمال غرب)، تهیه طرح جامع پهنه بندی حریم، هوشمند سازی فرایند پایش و نظارت بر چگونگی بهره برداری از اراضی محدوده و حریم، بازافرینی محلات هدف با رویکرد تسهیل گری، حمایت از تولید مسکن ارزان قیمت و خیرین مسکن ساز، از مگا پروژه های ساماندهی حریم و بافت های فرسوده شهرمشهد است.

وی بخش دیگری از مگا پروژه های حوزه شهرسازی شهرداری مشهد در برنامه عملیاتی را در زمینه ضابطه مندی ساخت و ساز شهری عنوان کرد و افزود: هم چنین مگا پروژه تکمیل کمربند سبز و احصاء فرصت های سرمایه گزاری با رویکرد تفرج و گردشگری در ارتفاعات جنوب و حریم شهر مشهد، استقرار نظام جامع پایش، ارزیابی و نظارت بر برون سپاری و شهروند سپاری خدمات شهرسازی، ممیزی املاک و تهیه بانک اطلاعات زمین و مستغلات بروز در محدوده و حریم با استفاده از روشهای نوین و هوشمند با لحاظ ارزیابی کیفی ابنیه و صدور شناسنامه ساختمان، ایجاد زیرساخت اطلاعات مکانی شهرداری( SDI) ، تنقیح ضوابط و مقررات شهرسازی و درامدهای مرتبط با ساخت و ساز، ایجاد شبکه هوشمند رصد مجوزهای اجرای خدمات شهری ( اتصال سیستم شهرداری به دستگاههای خدمات رسان) به تصویب رسید.

مهدی نیا ادامه داد: ایجاد نظام هوشمند کنترل سیما و منظر بناها با اولویت پیکره های شهری و راسته های هویت دار منتهی به حرم مطهر، بهینه سازی و مناسب سازی مبلمان شهری (با رویکرد شهر دوستدار کودک ، سالمندان ، معلولین و اقشار خاص) بااولویت معابر پیاده مدار منتهی به حرم مطهر، تهیه طرحهای اجرائی با اولویت فضاهای شهری یادمانی- هویتی مبتنی بر مطالعات چارچوب طراحی شهری مشهد و تنظیم ضوابط فضاهای مبدل با اولویت فضاهای شهری در حوزه زیارت از جمله پروژه های بزرگ مقیاس در زمینه زیباسازی است.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با اشاره به نقش فردوسی و شاهنامه در احیای هویت و همبستگی ملی از توجه شورای اسلامی شهر به این مهم خبرداد و گفت: تامین ارایه های هنری و نقاشی دیواری با موضوعات مرتبط با هویت محلی و فرهنگ و ادب فارسی ( به ویژه شاهنامه فردوسی)، تامین ارایه های هنری دائم با رویکرد مفاخر بومی در اماکن دارای قابلیت اثرگذاری در ایجاد شهر شاد با حیات شبانه از دیگر پروژه های مصوب کمیسیون عمران و شهرسازی در برنامه عملیاتی شهرداری است.

وی ادامه داد: این پروژه ها نقش کلیدی در توسعه همه جانبه و مبتنی بر عدالت را در مناطق مختلف ایجاد خواهند کرد تا توسعه متوازن شهر محقق شود.

 

منبع:روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3141

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید