امروز: پنج شنبه 27 تیر 1398 برابر با 18 جولای 2019

آخرین خبرها

عاشقی کردن در فصل میزبانی از زائران پیاده امام مهربانی ها

  • پنج شنبه, 17 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 عاشقی کردن در فصل میزبانی از زائران پیاده امام مهربانی ها عاشقی کردن در فصل میزبانی از زائران پیاده امام مهربانی ها http://mashhadomran.ir

این روزها فصل میزبانی است وهمه خود را برای میزبانی از زائرین پیاده امام مهربانی‌ها آماده می‌کنند مهمانانی عزیزتر از جان، ایستگاه ها و موکب ها آماده شدند برای استقبال از مسافرانی است که رنج سفر را خریده اند و عازم دیدار خورشید شدند.


به ایام آخر ماه صفر که نزدیک می شویم عاشقان علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) را می بینیم که شهر و دیارشان را ترک می کنند تا به پابوسی امام خوبی ها مشرف شوند.

جاده های خراسان نیز بی صبرانه منتظر دلهای عاشقی است که به عشق هشتمین امام شیعیان می تپد و برای ابزار این عشق به ساحت شمس و الشموس علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) سختی راه را به جان می خرند و رهسپار این راه می شوند.

میزبانان هم منتظرند و چشم به راه مسافران خسته جاده های منتهی به مشهد. ایستگاه ها و موکب ها آماده شدند برای استقبال از مسافرانی است که رنج سفر را خریده اند و عازم دیدار خورشید شدند.

صفر یکی از ماه‌های ویژه برای ساکنان خطه خراسان است. فصل میزبانی. این روزها همه خود را برای میزبانی از زائرین پیاده امام مهربانی‌ها آماده می‌کنند مهمانانی عزیزتر از جان.

یکی غذای نذری می‌پزد، یکی چای، دیگری شیر.گروهی عاشقانه منتظرند تا خاک کف پای زائرین آقا را بزدایند و با آب ارادت، پاشویه دهند قدم‌های خسته از راه رسیده‌ها. برخی چشم‌به‌راه تا کفش زائران مولا را جلا دهند و برخی بی‌قرار، تا مرهم بگذارند بر زخم‌های به یادگار مانده از سنگلاخ‌های جاده‌ها را.

 

آری جای شهدا خالی است، آسمانی‌هایی که جسمشان در خاک و روحشان در جوار آل طه نظاره‌گر ماست. منتظرند تا سربلندشان کنیم در این آزمون میزبانی.

عشق به حضرت و خدمت به زائرین امام رضا(علیه‌السلام) جزئی از سیره شهداست. خاطراتی که از زبان خانواده این بزرگواران نقل می‌شود نشان از عمق توجه و ارادت آن‌ها نسبت به جایگاه خاندان نبوت و ولایت است.

خادمی امام رضا(ع) سعادت و افتخار و سیره همه شهداست

راضیه بخشی خواهر شهید مدافع حرم رضا بخشی افزود: برادرم خیلی به ائمه اطهار (ع)، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) ارادت داشت و همیشه برای کارهایش به آنها توسل می کرد و هر وقت که بعد از اتمام عملیات از سوریه به مشهد می امد حتما به زیارت امام رضا(ع) میرفت و خیلی حضرت رضا(ع) را دوست داشتند و همیشه زیارت امین الله می خواند.

وی ادامه داد: خودم هم خیلی علاقمند هستم که جز خادمین امام رضا (علیه السلام ) نامم باشد و بتوانم به زائرین حضرت رضا(ع)کمک و خدمت کنم.

وی با اشاره به اینکه آرزوی همه شیعیان این است که بتوانند به زائرین ائمه اطهار خدمت کنند و این باعث افتخار همه ماست افزود: این روزها همه به سمت پیاده روی اربعین و زیارت امام حسین(ع) می روند و حالا که قسمت ما نشد در پیاده روی شرکت می کنیم این فرصت را غنیمت می دونیم که به زائرین حضرت رضا(ع) خدمت کنیم.

راضیه بخشی خواهر شهید مدافع حرم رضا بخشی گفت: ما در مشهد الرضا(ع) حضور و چه سعادتی بهتر از این که خادم زائرین علی ابن موسی الرضا باشیم.

خدمت به زائرین افغانستانی در ایام شهادت امام رضا(ع)

دختر شهید سید حسین حسینی شهید مدافع حرم افزود: پدرم مداح اهل بیت علیهم السلام بود و ارادتشان نسبت به این خاندان خیلی زیاد بود.

وی با اشاره به اینکه ما همیشه برای دهه آخر صفر نذری داشتیم و داریم گفت: پدرم نذر داشتند که در سالروزشهادت امام رضا (ع) پیاده مسیر از خانه تا حرم را می رفتند و همیشه با هئیت های عزاداری همراه بودند.

دختر شهید سید حسین حسینی ادامه داد: ایشان همیشه آرزوی رفتند به کربلا رو داشتند اما متاسفانه زیارت کربلا قسمت شون نشد و نتونستن به کربالا بروند.

وی گفت: هر وقت از افغانستان برای ما مهمان می آمد همیشه با مهربانی و خوش رویی از آنها ستقبال می کرد و وقتی می خواستند به حرم رضوی مشرف شوند تا حرم امام رضا(ع) همراهشان بود.
 فرزانه غروبی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3145

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید