امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

قنات نوبهار پس از 7 سال به چرخه تولید آب شهر بردسکن بازگردانده شد

  • دوشنبه, 21 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 قنات نوبهار پس از 7 سال به چرخه تولید آب شهر بردسکن بازگردانده شد قنات نوبهار پس از 7 سال به چرخه تولید آب شهر بردسکن بازگردانده شد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،قنات نوبهار پس از هفت سال پیگیری اداری و قضایی به چرخه تولید آب شرب بردسکن بازگردانده شد و طی مراسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم که با حضور معاون مالی و پشتیبانی، مدیر دفتر حراست و امور محرمانه و مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای خراساان رضوی ، مدیر آبفا و مدیران و مسئولان و اعضای شورای شهر بردسکن برگزار شد سرپرست شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بازگشت این منبع آبی کیفی به شبکه آب شرب شهر بردسکن را یک موفقیت برای مجموعه آبفا ارزیابی کرد.
عباس مهری با اشاره به وقف قنات نوبهار در سال 47 افزود: این قنات با توجه به تاکید واقف مبنی بر استفاده از آب آن برای مصارف شرب ، تا سال 90در اختیار آبفا قرار داشت وبخشی از نیاز آبی شهروندان بردسکن را تامین می کرد ولی پس از آن به دلایلی ، این روند متوقف و شهر بردسکن با کمبود آب مواجه شد.

وی اظهار داشت: در این مدت در کنار فعلیت های فنی مهندسی برای تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان، اقدامات زیادی نیز برای بازگشت قنات به چرخه آب شهر بعمل آمد و در نتیجه پیگیری مستمر و تلاش همکاران و همچنین مساعدت بی دریغ دادستان شهرستان و دادگستری استان این منبع آبی کیفی در اختیار آبفای بردسکن قرار گرفت.

به گفته وی ثقلی بودن انتقال آب قنات به مخزن ، نقش مهمی در تامین آب شهر در مواقع قطع برق دارد.

مدیر امور آبفای بردسکن هم توان تولید آب قنات نوبهار را 12 لیتر برثانیه اعلام کرد و اظهار داشت: دبی قنات در صورت تحویل قطعی ، بهبود شرایط بارندگی و همچنین انجام عملیات لایروبی تا 20 لیتر بر ثانیه قابل افزایش خواهد بود.

محسن عبدالهی با بیان اینکه توان تولید آب امور درابتدای سال گذشته 100لیتر برثانیه بود ، ظرفیت فعلی را با احتساب قنات نوبهار و 5 حلقه چاه موجود، 142 لیتر برثانیه اعلام کرد.

وی از حفر چاه شماره شش شهر بردسکن خبرداد و خاطر نشان کرد: با راه اندازی و افتتاح این چاه ، ظرفیت تولید آب شهر به 172 لیتر برثانیه خواهد رسید.

در پایان این مراسم لوح تقدیر مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور به محسن عبدالهی مدیر امور آبفای بردسکن اهداء شد.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3156

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید