امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

لزوم تملک و تعیین تکلیف اراضی بایر در منطقه 4

  • دوشنبه, 21 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 لزوم تملک و تعیین تکلیف اراضی بایر در منطقه 4 لزوم تملک و تعیین تکلیف اراضی بایر در منطقه 4 http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهدعمران،غلامرضا غلامی،شهردار منطقه چهار مشهد در حاشیه جلسه شورای سلامت بر لزوم تملک و تعیین تکلیف اراضی بایر در این منطقه در راستای افزایش زیبایی بصری و ارتقاء سلامت شهروندان و بهداشت عمومی تاکید کرد.

غلامی در حاشیه این جلسه که با دستور کار راه های پیشگیری از آنفولازای پرندگان برگزار شده بود، گفت: واحدهای صنفی فروش پرندگان در خیابان میثم این منطقه سلامت شهروندان را از نظر بهداشتی با خطر مواجه کرده اند که در این خصوص اخطاریه های لازم صادر و جلساتی با مالکین آنها برگزار شده است.

غلامی در ادامه سخنانش به اراضی بایر سطح منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: این اراضی علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان، محلی برای تجمع معتادان و ایجاد ناامنی در محیط می باشند که طی سال های اخیر اقدامات گسترده ای برای تملک و تعیین تکلیف این اراضی در سطح منطقه و تبدیل آن ها به فضای سبز و بوستان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: اراضی واقع در طبرسی شمالی 17 یکی از این موارد است که تاکنون 5/1 هکتار از آن توسط شهرداری این منطقه تملک و دو فاز از بوستان اقاقیا در آن احداث و به بهره برداری رسیده است و یک هکتار دیگر نیز در حال تملک پس از طی مراحل قانونی است.

غلامی ادامه داد: بوستان اقاقیا در 2 فاز با مساحت 15 هزار متر مربع و امکاناتی از قبیل وسايل ورزشي و بدنسازي پارکی، زمين بازي كودكان، آلاچيق های چوبي، آبنما و ... جهت استفاده شهروندان و افزایش سرانه فضای سبز منطقه در این اراضی احداث شده است.

شهردار منطقه چهار مشهد اضافه کرد: تملک 5/5 هکتار دیگر این اراضی از طریق قانونی در حال پیگیری است که به صورت زمین های بایر رها شده و مشکلاتی را برای ساکنان آن محدوده ایجاده کرده است.

وی در پایان بیان داشت: هماهنگی با مراجع ذیصلاح جهت ممانعت از تجمع معتادین، جلوگیری از تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی، صدور مجوز احداث حسینیه در مجاورت بوستان اقاقیا جهت ایجاد محیطی امن و سالم و ... از اقداماتی است که در این اراضی صورت گرفته است.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه معاون اجرایی منطقه 4 شهرداری مشهد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات استقبال از مهر 97 گفت: براساس ارزیابی و بازرسی صورت گرفته در شهرداری مشهد، این منطقه در طرح استقبال از مهر موفق به کسب رتبه برتر در میان مناطق سیزده گانه شده است.

 

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه چهار

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3157

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید