امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبرداد: دو کلینیک تخصصی بیماران دیابتی به زودی بهره برداری می شود

  • سه شنبه, 22 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبرداد: دو کلینیک تخصصی بیماران دیابتی به زودی بهره برداری می شود رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبرداد: دو کلینیک تخصصی بیماران دیابتی به زودی بهره برداری می شود http://mashhadomran.ir

 
به کزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، جواد رجبیان رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در نشست خبری گفت: دو کلینیک ویژه در مشهد در حال آماده سازی و خدمت رسانی به بیماران دیابتی یکی در بلوار صبا منطقه سیدی و دیگری در بلوار فکوری می‌باشند. 
وی با بیان اینکه در مشهد پنج مرکز دیابت و در پنج شهرستان استان نیز مراکزی به همین منظور در حال خدمت رسانی است، خاطر نشان کرد: سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک، استفاده از کلینیک‌های خصوصی نیز در دستور کار دانشگاه انجام گرفته است که بیماران می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.
همچنین،زهرا نهبندانی معاون مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اقدامات برای افراد برای پیشگیری از دیابت؛ اقدامات پایش و کنترل قند خون به صورت رایگان، مراقبت ماهیانه توسط بهورز، مراقبت سه ماهه توسط پزشک و انجام مشاوره‌ها و جلسات و همکاری با گروه‌های مردم نهاد برای کنترل دیابت است. 
وی بیان کرد: ۸۴ هزار و ۱۴۸ نفر در خراسان رضوی در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پرونده‌های الکترونیک مورد شناسایی و ثبت شده و در سامانه سینا ثبت شده اند.
همچنین ، محسن نعمتی ، مدیر گروه آموزش تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس تحقیقات پزشکی، رژیم غذایی و تغذیه نقش حدود 90 درصدی در ابتلا به دیابت نوع 2 یا بزرگسالان دارد.

دکتر نعمتی افزود: ایرانی ها به دلیل چاقی و اضافه وزن که 65 درصد افراد جامعه را در برمی گیرد و همچنین زیاد بودن چربی دور شکم و کم تحرکی بیشتر از افراد کشورهای اروپایی مستعد ابتلا به دیابت هستند.

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3160

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید