امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

بازدید دوروزه سرکنسول ترکیه در مشهد از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان های نیشابور و فیروزه

  • سه شنبه, 22 آبان 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بازدید دوروزه سرکنسول ترکیه در مشهد از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان های نیشابور و فیروزه بازدید دوروزه سرکنسول ترکیه در مشهد از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان های نیشابور و فیروزه http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،طی سفری دوروزه، آقای آیکان سرکنسول ترکیه در مشهد و هیأت همراه از جاذبه های تاریخی وگردشگری شهرستانهای نیشابور و فیروزه بازدید کردند.

  در این سفر که به دعوت مدیرعامل هتل چهارستاره امیران نیشابور انجام گرفته بود ، آیکان و همراهان به همراه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور از سایت موزه شادیاخ، آرامگاه خیام، آرامگاه عطار و کمال الملک، موزه باستان شناسی، موزه حیات وحش، بازار تاریخی سرپوش، معدن فیروزه،دهکده چوبین و سایت تاریخی فوشنجان بازدید  کردند.

حضور در یکی از اقامتگاههای بومگردی همراه با اجرای نمایش آیینی اسب چوبی و پذیرایی با غذاهای محلی از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای هیئت کنسولگری ترکیه بود که مورد استقبال آنان قرار گرفت .

هم چنین محمد اسماعیل اعتمادی رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیشابور در این باره گفت با توجه به تفاهم نامه همکاری بین خراسان رضوی و علویان ترکیه برای حضور علویون در استان نیشابور و به خصوص فوشنجان آرامگاه عطار خیام از مهمترین مقاصد گردشگری این افراد خواهد بود.

وی تاکید کرد:حضور و بازدید سرکنسول ترکیه در مشهد از جاذبه های گردشگری و زیرساخت جاذبه ها و زیرساخت های گردشگری شهرستان از جمله آرامگاه‌های خیام و عطار و زادگاه حاجی بکتاش ولی در فوشجان نقش به سزایی در توسعه روابط گردشگری و حضور گردشگران ترکیه‌ای در نیشابور خواهد داشت.

وی با اشاره به حضور آیکان سرکنسول ترکیه در این شهرستان گفت او با تمجید از ظرفیت های گردشگری شهرستان نیشابور آینده ای روشن پیش‌روی گردشگری این شهرستان برای حضور گردشگران ترکیه ای دانست.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3162

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید