امروز: سه شنبه 12 مرداد 1400 برابر با 03 آگوست 2021

مشاور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی: هتل ها و زائرسراها ساماندهی می شوند

  • چهارشنبه, 07 آذر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مشاور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی: هتل ها و زائرسراها ساماندهی می شوند مشاور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی: هتل ها و زائرسراها ساماندهی می شوند http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، فرید جواهرزاده با حضور در غرفه پایگاه خبری مشهد عمران و جمسا در پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال افزود: مشهدمقدس با صدها واحد اقامتی،گردشگری رتبه اول واحدهای اقامتی را در کشور دارد.


وی گفت: تنوع واحدهای اقامتی و هتلهای درجه یک و دو و زائرسراها و هتل آپارتمان ها و اقامتگاه های بوم گردی در چارچوب آیین نامه در مشهد هستند که درکنار صدها خانه مسافرقراردارد.

جواهرزاده با بیان اینکه شهر مشهد پذیرای گردشگران با هرنوع سلیقه و درآمدی است، افزود: طی سالهای گذشته، پیرو سیاست های نادرست، با مشکل مواجه شدیم.

وی گفت:شهرداری های مشهد در دوره گذشته شورای شهر، با صدور مجوزهای ساخت بی رویه هتل ها و هتل آپارتمان ها و مراکز اقامتی را صادر کردند که هارمونی نامتناضی را در دید بصری شهری ایجاد کردند.

جواهرزاده افزود: میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی درپیشنیه ایجاد این انبوه مراکز اقامتی و هتل اپارتمانها نقشی نداشته، و متاسفانه در همان دوران اعطای مجوز غفلت شده است.

وی با بیان اینکه از مدیریت ساخت و ساز برواحدهای اقامتی و هتل آپارتمانها در مشهد خبری نیست، گفت: یک هشدار به سازمانهای دولتی می دهیم که از ایجاد هرگونه واحد اقامتی طبق قانون خدمات کشوری جلوگیری می کنیم.

جواهرزاده خاطرنشان کرد: توسعه واحدهای اقامتی و گردشگری در همه ابعاد استان، در دوران مدیریتهای شهری گذشته معضل ترافیکی و آلودگی هوا و... ایجاد کرده است که ما به دنبال اجرایی کردن این آیین نامه که به هیچ واحد اقامتی مجوز داده نشود، هستیم.

وی با اعلام این خبر که ازدادن مجوز اقامتگاههای بوم گردی در شهرستانهای استان با هدف ترویج گردشگری استقبال می کنیم و این آمادگی را داریم که با همکاری بخش خصوصی و مردم بومی منطقه این اقامتگاهها را ترویج بدهیم.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3218

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید