امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

شهردار منطقه چهار مشهد تاکید کرد؛ شهروندان قبل از معامله ملک و زمین، از شهرداری استعلام بگیرند

  • سه شنبه, 13 آذر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
شهردار منطقه چهار مشهد تاکید کرد؛  شهروندان قبل از معامله ملک و زمین، از شهرداری استعلام بگیرند شهردار منطقه چهار مشهد تاکید کرد؛ شهروندان قبل از معامله ملک و زمین، از شهرداری استعلام بگیرند http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، غلامرضا غلامی،شهردار منطقه چهار گفت: معامله املاک و زمین ها بدون استعلام از شهرداری مناطق، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند و گاها منجر به خسارت های مالی سنگین می شود.

غلامی افزود: شهروندان باید پیش از نقل و انتقال این املاک با مراجعه به ادارت شهرسازی و درآمد شهرداری های محل ملک، استعلام های مورد نیاز را دریافت کنند تا گرفتار افراد سود جویی که از عدم آگاهی آنها برای رسیدن به منافع اقتصادی خویش سوء استفاده می کنند، نشوند.

وی به املاک قولنامه ای و وکالتی سطح منطقه اشاره کرد و یادآور شد: در بعضی از موارد سازنده این املاک با طی مراحل قانونی برای اخذ پروانه احداث بنا به شهرداری مراجعه و اقدام به تکمیل ساخت و ساز خود می کند.

شهردار منطقه چهار مشهد ادامه داد: سپس پرونده تخلفات این بنا در کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها بررسی و آرای صادره شامل قلع بنا یا جریمه به سازنده ابلاغ می شود و گاهی مالک پیش از اجرای این آرا و پرداخت جرایم به شهرداری، ملک را به صورت قولنامه ای و یا وکالتی به فروش می رساند که در این معامله خریدار، ملک مورد نظر، متضرر می شود.

وی منطقه چهار مشهد را متراکم ترین منطقه شهرداری مشهد از لحاظ جمعیتی عنوان کرد و اظهار داشت: قرار گرفتن قسمتی از حاشیه شهر در این منطقه، وجود اراضی بایر و رها شده، بافت­های فرسوده و تعداد بالای ساخت و سازها موجب شده است، تمامی فعالیت های ساختمانی در محدوده خدماتی منطقه چهار به صورت شبانه روزی به منظور عدم توسعه حاشیه­نشینی نظارت شود.

شهردار منطقه چهار مشهد خاطرنشان کرد: به همین دلیل کارشناسان اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای این منطقه تجربیات زیادی در نحوه رفتار قانونی با متخلفان ساختمانی کسب کرده­ که منجر به ارتقای سطح ساخت و سازهای اصولی و ضابطه مند شده است.

غلامی به اقدامات شهرداری منطقه چهار در جلوگیری از تخلفات ساختمانی از ابتدای سال 97 اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری با 1600 تخلف ساختمانی از طریق صدور و اجرای رای قلع بنا، صدور اخطاریه، جمع آوری ابزار و مصالح، پلمپ واحدهای غیر مجاز و ... رفتار قانونی شده است.

وی بیان داشت: همچنین در این بازه زمانی 8 رای قلع بنا در خصوص تغییر تخلف مغایر پروانه احداث بنا نظیر ساخت طبقات مازاد، تغییر کاربری پیلوت و ... اجرا شد.

غلامرضا غلامی در پایان رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت، بررسی کاربری و تفکیک غیر مجاز اراضی و املاک و جمع آوری دیوار و تخریب پی غیر مجاز در اراضی حاشیه ای جهت حفظ کاربری فضای سبز و کشاورزی را از دیگر فعالیت­های شهرداری این منطقه در خصوص جلوگیری از تخلفات ساختمانی به منظور ارتقاء سطح ایمنی و رعایت استحکام بنا در ساخت و سازها عنوان کرد.

 

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه چهار 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3249

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید