امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

برای اولین بار در کشور ؛افتتاح کلینیک تخصصی برند و رونمایی از طرح صنم در مشهد

  • چهارشنبه, 14 آذر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
برای اولین بار در کشور ؛افتتاح کلینیک تخصصی برند و رونمایی از طرح صنم در مشهد برای اولین بار در کشور ؛افتتاح کلینیک تخصصی برند و رونمایی از طرح صنم در مشهد http://mashhadomran.ir

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، راضیه علیرضایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه کلینیک تخصصی برند در محل ساختمان انجمن مدیران خراسان رضوی افزود: موضوع برند از گذشته مورد توجه سازمان صنعت قرار گرفته است، برند با تمام زوایا به عنوان یک کار علمی و تشکلی بر عهده انجمن مدیران قرار گرفته است.


وی افزود: ما به این نتیجه رسیدیم با حمایتهایی که در بدنه دولت همچون تسهیلات و آموزش، کلاس های ایمنی ایجاد شده اما نیازمند یک نهاد علمی و ورزیده هستیم که نیازهای و مشکلات موجود در کسب و کار را شناسایی کند.

علیرضایی با بیان اینکه رویه‌های توسعه یک برند حاوی همه فرآیندهای عارضه‌یابی است و آینده را در می‌یابد، خاطر نشان کرد: فرآیند مشکل مالی واحدهای تولیدی است و کمبود منابع مالی و بدهی معوق یک عارضه عمومی از جمع گرفتاری‌های یک واحد تولیدی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: مشکل اصلی این است که نهادی که به عنوان تولید در مجموعه مدیریت می‌کنیم حاوی یک نهاد دائمی مداوم و دفاع از خود در بازار نیست، یعنی برند در آن مرکز نهادینه نشده و اگر برندی وجود دارد از آن محافظت نمی‌شود.

علیرضایی گفت :این کلینیک ضروری است تا ارزیابی، عارضه‌یابی، عارضه‌یابی مدرن، مداومت علمی و پایگاه اجتماعی مورد اعتماد مردم را فراهم کند. 

وی افزود: این کلینیک آموزش‌هایی در بخش‌های حقوقی، بازاریابی، بازاریابی مدرن، تسهیل فرآیند ارتباط با برند، مشارکت برند، نحوه ارتباط برند با پیمانکاران، شبکه پیمانکاری و برون سپاری را ارائه می کند و از تمام امکانات بدنه دولت برای حمایت از این کلینیک انجام خواهیم داد.

همچنین ، محمد حسین روشنک،رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: امروز اگر کالایی صاحب برند نشود دیگر بازار نخواهد داشت و بسیار خوشحال هستیم که خراسان مبدا و شروع کننده مبحث برند است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: علت اینکه تا کنون نتوانسته‌ایم تولید بدون کارخانه یا برون‌سپاری کارخانه را تعریف کنیم این است که مدیران متوجه نشده‌اند که بسیاری از برندهای خارجی، تولیدات بدون کارخانه است و در واقع از ظرفیت یک کارخانه استفاده کرده‌اند.

همچنین، رضا حمیدی، کارآفرین و فعال اقتصادی  گفت: در حوزه برندینگ بیش از 50 سال عقب هستیم و نیازمند تلاش فراوان در این زمینه‌ایم، علت این امر نیز وجود رقبای ترک و چین است. همچنین تمایل زیاد ایرانیان به استفاده از کالاهای خارجی سبب می‌شود تا در زمینه افزایش اعتماد آنان به کالای ایرانی تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای حرکت بهتر برندینگ در ایران نیازمند مبارزه با قاچاق، جلوگیری از واردات غیرضروری و ایجاد سازمانی برای پایش و ارزیابی کیفیت برندها است.

همچنین، امیر مهدی مرادی،دبیر اجرایی انجمن مدیران صنایع خراسان گفت: هدف کلینیک برند ارائه دانش کاربردی در زمینه برند به فعالان اقتصادی است و در این حوزه علاوه بر نظر و اظهارات اساتید از تجربیات برندها نیز استفاده می کنیم.

وی افزود: امروزه موضوع برندینگ به امری اجتناب ناپذیر در اقتصاد تبدیل شده و انجمن مدیران در راستای اهداف خود با همکاری سایر تشکلات از سال 92 فعالیت خود را در زمینه همایش‌های برند آغاز کرده است.

  مرادی با بیان اینکه در سال جاری برنامه پنج ساله تمام شده و تمرکز ما بر پایش وضعیت واحدها است، خاطرنشان کرد:امروز بعد از گذشت سه ماه از امضا تفاهم نامه این کلینیک افتتاح شد.

شایان ذکر است ، در کنار افتتاح این کلینیک از دو طرح برای کمک به استقرار مبحث برند در شرکت‌ها رونمایی شد ، این دو طرح شامل سنجش نیرو کسب و کار و مدرسه مهارت کسب و کار است.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3257

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید