امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

رایزنی ها در خراسان رضوی با سرکنسول 4 کشور برای جذب سرمایه گذارو گردشگر خارجی

  • چهارشنبه, 19 دی 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رایزنی ها در خراسان رضوی با سرکنسول 4 کشور برای جذب سرمایه گذارو گردشگر خارجی رایزنی ها در خراسان رضوی با سرکنسول 4 کشور برای جذب سرمایه گذارو گردشگر خارجی http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، ابوالفضل مکرمی فر،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از رایزنی با سرکنسول چهار کشور خارجی مستقر در مشهد خبر داد.

وی  در جلسه با معاون اتحادیه پارلمان های کشورهای اسلامی و سرکنسول های  چهار کشور که در مشهد مستقر هستند، با اعلام این خبر افزود: مشهد ظرفیت های زیادی در زمینه های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی دارد و در بخش اقتصادی نیز بستر برای سرمایه گذرای بخش خصوصی این کشور در مشهد و استان فراهم است.

وی با اشاره به حضور سرکنسول کشورهای ترکیه، پاکستان، عراق و ترکمنستان در این جلسه افزود: سرمایه گذاران می توانند در بخش های مختلف تاسیسات گردشگری از جمله زیرساخت های اقامتی، درمانگاه های تخصصی گردشگری سلامت و هم چنین بخش ریلی سرمایه گذاری کنند.

مکرمی فر ادامه داد: با توجه به این که نوروز به صورت مشترک با چندین کشور به ثبت جهانی رسیده است امکان برگزاری مشترک جشن نوروزگاه به صورت بین المللی در مشهد یا شهرهای مرزی استان نیز وجود دارد.

وی هم چنین برای برگزاری نمایشگاه ، جشنواره و تورهای آشناسازی و تبادل اشیاء تاریخی اعلام آمادگی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به حضور علی اصغر محمدی معاون اتحادیه پارلمان های کشورهای اسلامی و غلامعباس ارباب خالص مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق ایران گفت: در این جلسه در زمینه توسعه روادید این کشورها با خراسان رضوی گفت و گو و تبادل نظر شد.

مکرمی فر ادامه داد: علاوه بر مذاکرات و رایزنی ها با سرکنسول کشور در مشهد برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر و سرمایه گذار، که صبح امروز در موزه خراسان برگزار شد، این افراد طی برنامه ای دو روزه از جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان از جمله فردوسی، شهرتاریخی توس و نیشابور نیز بازدیدمی کنند.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3408

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید