امروز: سه شنبه 04 تیر 1398 برابر با 25 جون 2019

آخرین خبرها

برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی بورس بانک بیمه در اواسط بهمن در مشهد

  • چهارشنبه, 19 دی 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی بورس بانک بیمه در اواسط بهمن در مشهد برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی بورس بانک بیمه در اواسط بهمن در مشهد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد جواد محبی،مدیر امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد در نشست خبری گفت: سومین نمایشگاه تخصصی 'بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اقتصادی' از 16 تا 19 بهمن ماه امسال در قالب 75 غرفه با مشارکت شرکت های بیمه، سازمان اوراق بورس بهادار و بانکها در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.


وی گفت:دو دوره قبلی نمایشگاه تخصصی 'بورس، بیمه، بانک و رفتارهای اقتصادی' در مشهد ضعیف برگزار شد و منجر به توسعه سرمایه گذاری در بورس استان نگردید که این نقیصه بزرگی برای این شرکت به شمار می رود.

محبی خاطر نشان کرد : مشهد به عنوان دومین کلانشهر ایران با برخورداری از ظرفیت های فراوان برای توسعه اقتصادی، از سرمایه گذاری ها در بورس و بیمه عقب افتاده است و سرمایه گذاران این استان را ترک کرده اند.

وی بیان کرد: تلاش شده است با برنامه ریزی دقیق تر پیرامون برگزاری نمایشگاه 'بورس، بیمه، بانک و رفتارهای اقتصادی' و معرفی ظرفیت ها و بازار بورس و بیمه به اصناف بتوان دستاوردهای بیشتری در این حوزه داشت.

وی گفت: سومین نمایشگاه تخصصی 'بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اقتصادی' از 16 تا 19 بهمن ماه امسال در قالب 75 غرفه با مشارکت شرکت های بیمه، سازمان اوراق بورس بهادار و بانکها در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.

مدیر امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت: در این نمایشگاه کارگاه های مختلف برای اصناف، فعالان اقتصادی و علاقه مندان به سرمایه گذاری در بورس برگزار می شود تا با نحوه سرمایه گذاری، مزایا و نقش بورس در اقتصاد بیشتر آشنا شوند.

همچنین،علی رسولیان،مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: سرمایه کافی برای توسعه در زمینه نقدینگی های خرد در دست مردم و 760 هزار میلیارد ریال منابع بانکی خراسان رضوی وجود دارد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: سرمایه گذاری ابزار اصلی برای توسعه، اشتغال و ایجاد رفاه برای مردم است و اگر بتوان سرمایه های سرگردان را در جهت درست هدایت کرد، می توان گام بلندی در مسیر توسعه برداشت.

وی خاطر نشان کرد : بازار سرمایه و بورس خراسان‌رضوی تحت ‌الشعاع عملکرد بانکهاست اما تامین منابع مالی از طریق بانکها در کشور کافی نیست و باید این رویکرد تغییر کرده و به سوی بورس هدایت شود.
رسولیان با بیان اینکه بورس و بیمه دو ظرفیت بزرگ برای سرمایه گذاری مردم است گفت : در این زمینه با ایده آل ها فاصله داریم و این امر نتیجه بانک محور بودن اقتصاد کشور است و  در شرایط کنونی تنها راه نجات اقتصاد کشور هدایت سرمایه های خرد به سوی بورس و بانک است.

وی بابیان اینکه  با یک برنامه ریزی درست و استفاده از ظرفیت های استان می توان شاخص های رشد استان را ارتقا داد ف افزود:با برگزاری نمایشگاهی مانند نمایشگاه بورس و بانک و بیمه می توان مردم را با ظرفیت های استان بویژه مزیت های سرمایه گذاری در بورس و بیمه آشنا کرد.

رسولیان گفت: فقط دولت متولی سرمایه گذاری نیست، بخش خصوصی باید برای سرمایه گذاری وارد عمل شود.

وی خاطر نشان کرد: با وجود بوروکراسی اداری طولانی در روند جذب سرمایه ها ، تلاش کردیم از طریق ایجاد ستادهای سرمایه گذاری و تدبیر و سایر ستادها، مسیرهای جذب سرمایه ها شفاف تر و آسان تر شود تا از بانک محور بودن به سوی بازار سرمایه و بورس حرکت کنیم.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3409

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید