امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

مدیر عامل شرکت نمایندگی اپرای ایتالیا در ایران : سال آینده با مشارکت ایتالیا کاشی پرسلان را در ایران تولید می کنیم

  • جمعه, 19 بهمن 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
سال آینده با مشارکت ایتالیا کاشی پرسلان را در ایران تولید می کنیم سال آینده با مشارکت ایتالیا کاشی پرسلان را در ایران تولید می کنیم http://mashhadomran.ir

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، از نمایشگاه ساختمان مشهد؛ دکتر محمد دین محمدی، نماینده شرکت اپرا ایتالیا در ایران گفت: طی یک سال آینده با ایتالیایی ها کارخانه مشترک کاشی پرسلان را احداث و در ایران کاشی پرسلان تولید می کنیم.

مدیر با تجربه صنعت کاشی و سرامیک در ایران افزود: اشکال مختلفی از ملات ها، چسب ها و پودرهای بندکشی و دیگر مواد ایزولاسیون و آب بندی ساختمان در نصب کاشی و سرامیک استفاده می شود.

وی گفت: در گذشته از کاشی که استفاده می کردیم که ۱۵ درصد جذب آب داشته و کاشی های با سرامیکی ۵ درصد جذب آب کمتری دارند و هر چه جذب آب آنها کمتر شود احتمال جابجایی یا اصطلاحا لغ شدن آن بخاطر وجود دوغاب سیمانی بسیار بالاست.

دکتر دین محمدی در ادامه افزود: کاشی پرسلان مدل جدیدی از کاشی هایی است که با قدرت مقاومت ۲۰۰ درصدی مطرح شده که جذب آب در آن حدود صفر درصد است.

وی گفت: با توجه به اینکه جذب آب در کاشی پرسلان صفر است باید از چسب های خاص آنها استفاده شود، اما در ایران برای استفاده از کاشی ها از چسب پودری بی کیفیت که متشکل از مواد سیمانی است استفاده می شود،درحالیکه احتیاج داریم به چسب هایی با پایه سیمان با مواد سلولزی که فایبرهای خاص در آن استفاده می شود.

مدیرعامل اولین کارخانه کاشی ایران افزود: کاشی هایی که با دوغاب های سیمانی مورد استفاده قرارمی گیرد، بخاطر جذب آب، بعد از مدتی از بند جدا می شود، چون با سیمان سیاه یا سفید بندکشی شده اند.

وی گفت:در حالیکه بهتر است برای نصب کاشی ها و استحکام بیشتر آن از چسب هایی پلیمری خاص استفاده شود.

دکتر دین محمدی خاطر نشان کرد: نمایندگی شرکت اپرای ایتالیا ۱۵ سال است که با همکاری ایتالیا در ایران فعالیت می کند، در حالیکه مواد مقرون به صرفه آن در ایران وجود دارد، که واردات آن با وضعیت تحریم و اقتصادی حاضر به صرفه نیست، در صدد هستیم با کمک ایتالیا، کاشی های پرسلان و چسب پلیمری آن را در ایران تولید کنیم.

وی ضمن توصیه به مهندسان و پیمانکاران ساختمانی افزود: کاشی پرسلان با فرمولاسیون که سیمان در آن غالب است و جذب آب ندارد، در ساختمان صدمه ای ایجاد نمی کند.

دین محمدی در پایان گفت: شرکت اپرای ایتالیا با وجود دستاوردها و تجربیات چند ساله خود،کاشی های پرسلان را در سایزهای بزرگ با همکاری مشترک ایتالیا طی سال آینده تولید می کند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3547

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید