امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

وزیر برق عراق به همکاری با شرکت برق منطقه ای خراسان اظهار تمایل کرد

  • دوشنبه, 22 بهمن 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 وزیر برق عراق به همکاری با شرکت برق منطقه ای خراسان اظهار تمایل کرد وزیر برق عراق به همکاری با شرکت برق منطقه ای خراسان اظهار تمایل کرد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،"لویی خطیب ، وزير برق عراق و هیات همراه در سفر به مشهد از پروژه‌های صنعت برق خراسان بازدید کرد و در این بازدید که با همراهی ریاحی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان انجام شد، "لویی خطیب" با روند فعالیت های این شرکت آشنا شد.


وی در این بازدید در گفتگویی با اشاره به فعالیت های مهم شرکت برق منطقه ای خراسان اظهار داشت: سفر به ایران به دعوت وزیر نیروی ایران  انجام شده  و هدف از این سفر روابط بهتر و توسعه صنعت برق در عراق است.وی در ادامه به فعالیت های شرکت برق منطقه ای خراسان اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات شرکت برق منطقه ای خراسان در بالاترین حد استاندارد جهانی انجام شده و هیئت عراقی با بازدید از این پروژه ها ضمن آشنا شدن با نوآوری های این شرکت، علاقمند به افزایش همکاری ها با ایران است.

وزیر برق و انرژی عراق خاطرنشان ساخت: با توجه به گزارش ارائه شده از سوی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان؛ تکنولوژی اجرا شده در پروژه های صنعت برق خراسان کاملا بومی و ساخت ایران است و از استاندارد جهانی برخوردار است.

وی افزود: طبق جدول زمانی تعیین شده و تفاهم نامه امضا شده با  رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران، کشور عراق علاوه بر خرید تجهیزات صنعت برق از ایران در خصوص انتقال تکنولوژی نیزاقدام خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: جای شگفتی است که تکنولوژی به‌کار گرفته شده در صنعت برق ایران مربوط به توان متخصصان ایرانی بوده و این امر در منطقه بی نظیر است.

لویی خطیب در پایان افزود: یکی از اهداف مهم سفربه ایران، امضای‌‌‌‌‌ تفاهم‌نامه در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی از سوی ایران برای متخصصان صنعت برق عراق است که انتظار می‌رود این دوره‌ها به زودی برگزار شود.


شایان ذکر است وزیر برق و انرژی عراق و هیات همراه در سفر یک روزه به مشهد از پست 132 کیلوولت سجاد مشهد و تونل انرژی آن؛ مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، شرکت کنتورسازی بهینه سازان طوس و شرکت صانع شرق بازدید کرد.

 

منبع:روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3553

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید