امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن اعلام کرد: بازدید از ۵ خانه قدیمی در روستای چشام برای تبدیل به اقامتگاه بوم‌گردی

  • یکشنبه, 28 بهمن 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بازدید از ۵ خانه قدیمی در روستای چشام برای تبدیل به اقامتگاه بوم‌گردی بازدید از ۵ خانه قدیمی در روستای چشام برای تبدیل به اقامتگاه بوم‌گردی http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد عبداله زاده ثانی،مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن گفت: ۵ خانه قدیمی در روستای چشام برای تبدیل به اقامتگاه بوم‌گردی بازدید شد.


 عبداله زاده ثانی با بیان این مطلب افزود: پس از بازدید در صورت احراز شرایط لازم در کمیته بوم گردی استان، برای این خانه ها مجوز اولیه اقامتگاه بوم گردی صادر می شود.

وی ادامه داد: پس از دریافت موافقت اولیه با راه اندازی اقامتگاه بوم گردی، نسبت به تکمیل و تجهیز آن ها اقدام می شود.

عبداله زاده ثانی تصریح کرد:پس از تکمیل پروانه بهره برداری با نظام درجه بندی از یک تا ۳ به این بوم گردی ها داده  می شود.

عبداله زاده ثانی یاد آور شد: برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی از ۱۰۰تا ۳۰۰ میلیون تومان برای خانه های قدیمی تبدیلی و برای احداثی به نسبت طرح و تصویب در معاونت سرمایه گذاری در صورت وجود اعتبار تسهیلات بانکی ارزان قیمت از طریق با نکهای عامل تا سقف یک میلیارد تومان در شهرستان اعطا می شود.

شهرستان داورزن دارای ۱۵۰ اثر تاریخی شناسایی شده و ۶۸ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است و مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان شامل آتشکده موسوم به آدر بر زین مهر . کاروانسراهای بین راهی :مزینان ،مهرو ریوند . آبشار بفره با دیواره ی ۹۶ متری . ابشار سراچو . کوهستان و کویر و بیش از ۲۰ زیارتگاه در مبحث گردشگری زیارت و مذهبی و فرهنگی و طبیعی است.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3575

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید