امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

8 كيلومتر تعريض و روكش آسفالت گرم و نصب بيش از 700 عدد علائم ايمني در راههای شهرستان تایباد

  • پنج شنبه, 16 اسفند 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
8 كيلومتر تعريض و روكش آسفالت گرم و نصب بيش از 700 عدد علائم ايمني در راههای شهرستان تایباد 8 كيلومتر تعريض و روكش آسفالت گرم و نصب بيش از 700 عدد علائم ايمني در راههای شهرستان تایباد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،علي اصغر كرباسي، ​رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تايباد به بيان گزارشي از مجموع اقدامات و فعاليتهاي اين اداره در سه ماهه زمستان سال 97 پرداخت.


کرباسی  در تشریح اين اقدامات، گفت: با توجه به اینكه محورهاي مواصلاتي شهرستان تايباد كريدور اصلي شرق كشور به كشور افغانستان محسوب مي شود، همواره این محورها می بایست به لحاظ كيفيت از وضعيت مطلوبي برخوردار باشد.

وي ادامه داد: 8 كيلومتر عملیات تعريض و روكش آسفالت گرم با هزینه کرد بیش از 40 میلیارد ریال در محورهاي حوزه استحفاظي انجام شده و با نصب 700 عدد علائم ايمني و مصرف 50 تن آسفالت سرد در جهت اصلاح و رفع نقاط پرحادثه، ایمنی راههای مواصلاتی را افزایش داده که حاصل آن کاهش 57 درصدی آمار تصادفات نسبت به سال قبل در راههای این شهرستان بوده است.

کرباسی در حوزه صیانت از حریم راه تشریح کرد: 250 کیلومترپاكسازي حريم، ایجاد قنو و تنقیه پلها،  پنج کیلومتر تسطيح و بارريزي به منظور رفع افتادگي شانه راه، اجراي  سه  کیلومتر دريواسيون، جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز وجمع آوری تابلو های متفرقه از اقدامات راهداران این اداره در نگهداری از حریم راههاست.

وی در ادامه گفت: 15 كيلومتر خط كشي و ايمن سازي دو مدرسه در حاشيه جاده با احداث سرعتگير استاندارد و كف نوشته، برگزاري كلاس آموزشي ايمني ويژه دهياران و برگزاري مانور انسداد پل از ديگر فعاليت هاي اين اداره در سه ماهه چهارم سال جاري مي باشد.

كرباسي اقدامات حوزه حمل و نقل را اینگونه توضیح داد: برگزاری جلسه کمسیون بدوی رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل ونقل کالا ،گشت هاي منظم جاده اي به منظور كنترل اسناد حمل بار و مسافر با همکاری پليس راه، بازديد از مجتمع هاي خدمات رفاهي بين راهي و شركتهاي مسافربري و حمل كالا، بازدید دوره ای از مرکز معاینه فنی و دفاتر پیشخوان، پیگیری و نظارت برتوزیع بیش از 1000حلقه لاستیک ناوگان برون شهری نیز از جمله اقدامات این اداره می باشد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تايباد درباره عملیات راهداری این اداره اظهار داشت: در پي سه مرتبه بارش برف در سال جاري بيش از 700 تن شن و نمك مصرف و در مجموع 1700 كيلومتر از راههاي اصلي ، روستايي و مرزي برفروبي گرديده است.

 

منبع:روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضـوي

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3648

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید