امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

آخرین خبرها

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد در نشست با اصحاب رسانه خبر داد: فازاول خط 3 قطارشهری به طول 6 کیلومتر به بهره برداری می رسد

  • سه شنبه, 21 اسفند 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
فازاول خط 3 قطارشهری به طول 6 کیلومتر به بهره برداری می رسد فازاول خط 3 قطارشهری به طول 6 کیلومتر به بهره برداری می رسد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،کیانوش کیامرزدرنشست خبری گزارش عملکرد خود افزود:تا تابستان سال آینده یستگاه شریعتی تا پیروزی وارد مدار مسافرگیری می‌شود و از ایستگاه الندشت و کوهسنگی به عنوان ایستگاه گذری مورد استفاده قرار می‌گیرد اما برنامه‌ریزی شده خط دو در سال 98 به صورت صددرصد تکمیل می شود.


وی با بیان اینکه بودجه ارزی کل خط دو معادل 278 میلیون یورو است، گفت: از این مبلغ 141 میلیون یورو تا سال 95 هزینه شد و خط راه‌اندازی شد و در حال حاضر 30 میلیون یورو این مبلغ باقی مانده که صرف تجهیزات می‌شود.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه امسال سیستم سیگنالینگ خط دو راه‌اندازی شد، افزود: تکمیل‌ترین سیستم سیگنالینگ کشور را مشهد دارد و ایمنی قطار در حد ایمنی هواپیمایی است.

کیامرزدرباره بهسازی مسیر قطارشهری برای استفاده افراد با شرایط خاص گفت: در حال حاضر تمام پله‌های برقی از مسیر طبرسی تا شریعتی نصب شده و 14 آسانسور در مدار آورده شده است.

وی افزود :همچنین تمامی سیستم‌های مخابرات این خط کامل شده و می‌توان گفت تا پایان 97 بیش از 90 درصد خط دو از انتهای طبرسی تا شریعتی تکمیل است.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در باره تاثیرنوسانات قیمت ارز بر خرید تجهیزات قطارشهری گفت: دوره ای با دلار 4500 تومانی قرارداد با پیمانکار داشتیم و امروز دلار افزایش پیدا کرده و چون منابع ارز دولتی شامل ما نمی‌شود، اما با تفاهم دولت از سامانه نیما استفاده کردیم .

کیامرز با بیان اینکه تجهیزاتی برای ایستگاه شریعتی تا شهید کاوه داریم که باید تا پایان فرودین ماه وارد کنیم، بیان کرد:70 واگن تحویل شرکت بهره‌برداری شده و 30 واگن باقی مانده که صددردصد مونتاژ شده و تمام این واگن‌ها تا نیمه اردیبهشت ماه سال آتی به مشهد می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه با 70 واگن برای خدمات رسانی فعال است ، گفت: هم‌اکنون با ظرفیت 70 واگن در خط دو قطارشهری با حدود زمان پنج دقیقه ای مسافرگیری می‌کنیم. چنانچه 30 واگن نیز به مشهد برسد، برای سالهای آینده مشکل کمبود واگن نداریم.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه 70 درصد واگن‌های خط دو چینی است، گفت: هم‌اکنون واگن‌های تولیدی، تولید ملی است. گرچه هنوز به صددرصد در این زمینه به خودکفایی نرسیدیم وواگن ها مونتاژاست.

کیامرز در باره خط سه قطارشهری مشهد گفت: حفاری خط سه قطارشهری با استفاده از دو دستگاه تی.بی.ام در دو جبهه از میدان فردوسی شروع شد و یک دستگاه هم‌اکنون در پل آموزگار و دیگری در ایستگاه میدان بسیج است.

وی با اشاره به اینکه عبور از میدان بسیج طی سال‌های گذشته یکی از کارهای پیچیده و دشوار بود، اظهار کرد: برنامه سال 98 رسیدن دستگاه حفار به امامت 49 است و سپس در این محدوده دستگاه تی.بی.ام اورهال شود و نوار نقاله جمع‌آوری می‌ شود.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه برنامه‌ریزی شده دستگاه حفار در جبهه شرقی به پایانه امام رضا(ع) برسد، افزود: تا سال 1400 تلاش می‌شود کار حفاری به اتمام رسیده و ملحقات دستگاه حفار جمع‌آوری شود و تونل نیز تکمیل می شود.

کیامرز افزود: فاز اول خط سه قطارشهری را از میدان شهدا تا پایانه امام رضا (ع) به طول 6 کیلومتر شامل ایستگاههای شهدا، شارستان، باب الجواد(ع)، دانش، فلکه برق می‌شود و ایستگاه میدان پانزده خرداد و پایانه به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با تاکید بر اینکه اگر منابع تامین شود این محدوده وارد مدار مسافرگیری می شود، گفت: خط 1 و 2 و 3 به یکدیگر متصل می شود .

کیامرز با اشاره به اینکه دورنمای منابع مالی برای آینده خوب نیست، اظهار کرد: به دنبال تامین منابع برای خط دو هستیم؛ 700 میلیارد تومان سهم اوراق مشارکت خط سه است و اگر این رقم جذب شود، روال خوبی ازچشم اندازما محقق می شود.

مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با تاکید بر اینکه تلاش شده قطارشهری را بومی‌سازی کنیم، بیان کرد: 40 درصد وابستگی در سیستم حمل و نقل ریلی وجود دارد. اما امروز ساخت را 100 درصد انجام می‌دهیم.

کیامرز با اشاره به اینکه پیش از شروع تحریم‌ها تجهیزات خط دو را پیش خرید کرده بودیم، گفت: در خط سه فاینانسی پیگیری می‌شود تا از منابع خارجی استفاده شود و تبادل مالی مستقیم نداشته باشیم و خوشبختانه برای خط سه نیز در بازه‌ای دو ساله نیازمند تجهیزات نیستیم.

وی اظهارامیدواری کرد: تا سال 1400 بتوانیم شش کیلومتر فاز اول خط سه را راه‌اندازی کنیم و پس از اتمام حفاری خط سه از سال 1400 احداث خط 4 را شروع می کنیم.

کیامرزافزود: از پنجم فروردین ماه سال 98 کار حفاری را در ایستگاه های جدید شروع می‌شود.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3669

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید