امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ اشتغال 885 هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

  • چهارشنبه, 22 اسفند 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
اشتغال 885 هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اشتغال 885 هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،"محسن صالحی نیا"،معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران با حضور در شهرستان سبزوار به مسائل و درخواست های صنعتگران پرداخت و به حفظ اشتغال موجود و افزایش تولید در واحدهای صنعتی و تولیدی، تأکید کرد.

 در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سبزوار، اظهار کرد: 43 هزار واحد صنعتی و تولیدی در983 شهرک و ناحیه صنعتی با اشتغال بالغ بر 885 هزار نفر در حال فعالیت هستند که رونق تولید و اشتغال و نیز توسعه صنعت کشور را ایجاد کرده اند. 

وی افزود: یکی از اهداف ما ایجاد شرایط لازم برای بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط به منظور استقرار و توسعه فعالیت های صنعتی، صنفی، استارت آپ ها و دانش بنیان بوده که با فراهم کردن زیرساخت ها و بسترسازی مناسب برای حضور سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی این امر تحقق یافته است.

صالحی نیا ادامه داد: 983 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که شامل 562 شهرک صنعتی، 412 ناحیه صنعتی و 9 منطقه ویژه اقتصادي و اشتغال بالغ بر 885 هزار نفر را در سراسر كشور فراهم کرده است.

وی بیان کرد: هرچند واحدهای صنعتی و تولیدی در برخی از موارد با مسائل و مشکلاتی روبرو بودند لذا جهت حمایت، از منابعی که دولت در اختیار گذاشته بود در جهت توسعه و توانمندی اقتصادی بهره مند شدند و سازمان هم تمام امور مربوطه را رصد کرد تا صاحبان صنایع کمترین دغدغه را داشته باشند و امسال تاکنون به  شش هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شد و با پرداخت این تسهیلات به واحدها حدود 115 هزار اشتغال جدید ایجاد می کند. 

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه 93 درصد واحدهای صنعتی خرد و کوچک هستند، عنوان کرد: صنایع کوچک ساختار آسیب پذیری نسبت به صنایع بزرگ دارند و باید منابع مالی آنها گسترش یابد لذا این سازمان پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ را انجام داده تا به یک توانمندی، ثبات پایدار و توان رقابتی بالا دست یابند زیرا نگاه اول واحدهای صنعتی باید تولید صادرات محور و دست یابی بیشتر به بازارهای داخلی و بین المللی باشد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌هاي صنعتی ایران، خاطر نشان کرد: هر جا که تولید و اشتغال واحدهای صنعتی و تولیدی افزایش پیدا کند این سازمان در جهت حمایت و پشتیبانی از صاحبان صنایع ورود پیدا می کند تا فضای کسب و کار رونق بیشتری بگیرد و در نهایت به ارتقاء تولید و اشتغال کشور منجرب به شود.

وی در پایان گفت: ساختار مطلوبی در تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور شکل گرفته و متناسب با استقرار سرمایه گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی زیر ساخت ها نیز ایجاد شده تا سرمایه گذاران با احداث واحد صنعتی به زنجیره تولید و اشتغال برسند.

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرک‌هاي صنعتی استان خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3680

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید